Calcit Ljubljana letos prvič igra v Ligi prvakinj. Foto: BoBo
Calcit se je upiral le v prvem nizu

Ljubljančanke tako še naprej ostajajo brez osvojenega niza v elitnem evropskem tekmovanju.
Calcitovke so si na zadnjem domačem srečanju želele od svojih najbolj zvestih navijačev posloviti vsaj s častnim nizom, a jim to ni uspelo. V prvem nizu so bile blizu želenemu cilju, saj so vse do izida 21:19 vodile. Do tega vodstva so kar petkrat z blokom ustavile svoje tekmice, dosegle so tudi tri ase, toda po polminutnem odmoru gostujočega trenerja Marca Fenoglia so odbojkarice iz Novare nanizale pet zaporednih točk in nato izkoristile drugo zaključno žogo za zmago z 22:25.

V nadaljevanju so Slovenke popustile pri sprejemu, v napadu so težko "prebijale" blok gostij, tako da se je drugi niz končal po 22 minutah igre z izidom 14:25. Tudi v tretjem nizu se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, Novara je bila še naprej boljša ekipa in dobila tudi ta del tekme s 17:25. Italijanke so že prej ostale brez možnosti za osmino finala.
Trener Gašper Ribič ni mogel računati na vse svoje igralke, kajti Tina Grudina še čuti posledice poškodovanega gležnja in je tekmo spremljala s tribun. Svoje zadnje srečanje v letošnji Ligi prvakinj bo Calcit odigral prihodnjo sredo, ko bo gostoval na Poljskem pri ekipi PGE Atom Trefl Sopot.