Tajda Lovšin in Daja Gorišek sta pripravili senzacijo na kranjski mivki in povsem zasluženo na mestu državnih prvakinj zamenjali Simono Fabjan in Andrejo Vodeb. Foto: MMC RTV SLO

Komaj 15-letna Tajda in 16-letna Daja sta s fantastično in taktično presenetljivo zrelo predstavo v finalu ugnali izkušenejši Ano Skarlovnik in Jeleno Pešić z 2:1 v nizih. Prvi niz sta po zaslugi uspešnega servisa dobili z 21:16, a sta nasprotnici v nadaljevanju z zmago s 15:21 v drugem nizu izid poravnali na 1:1. V odločilnem nizu sta primorski najstnici Lovšinova in Goriškova povedli s 14:11 in nato izkoristili tretjo zaključno žogo za 15:13 in veliko slavje na kranjski mivki.

V tekmi za tretje mesto sta Nina Lovšin in Tjaša Jančar premagali Nušo Horvat in Meto Jerala z 2:0 v nizih.

Med fanti sta Jure Peter Bedrač in Danijel Pokeršnik ubranila naslov, potem ko sta v finalu še drugič zapored prepričljivo z 2:0 v nizih ugnala navezo Leo Mohorič in Klemen Ponikvar. Prvi niz se je končal po 15 minutah z 21:12, drugi pa po začetnem zaostanku z 21:18. V tekmi za tretje mesto sta Domen Kotnik in Aleksander Ribič z 2:1 v nizih slavila proti navezi bratov Vrhunc, Gašperju in Jerneju.