Slovenski odbojkarji niso bili kos grškim napadom. Foto: Aleš Fevžer

Grkom je šla voda na mlin zato, ker smo bili manj prodorni v napadu, kot smo tega navajeni in kot to potrebujemo. Že v Solunu smo imeli težave z učinkovitostjo v napadu. To se nam je nocoj ponavljalo in le na trenutke smo bili v tem elementu dobri.

Luka Slabe
Tine Urnaut (v sredini) je bil najbolj razpoložen igralec v slovenski izbrani vrsti. Foto: MMC RTV SLO

Ne vem, zakaj ta pritisk na naših ramenih. Mislim, da bo to stvar strokovnega vodstva reprezentance. Igralci smo si zelo želeli, da bi napredovali, vendar nam žal ni uspelo.

Tine Urnaut
Veliko razočaranje odbojkarjev po izpadu
Grki šokirali slovenske odbojkarje v Mariboru

Izbranci Luke Slabeta, ki so po zmagi 3:2 v Solunu v tekmo vstopili s prednostjo, so tekmo sicer dobro začeli, imeli v prvem nizu pobudo, največ vodili za tri točke, toda končnico odigrali živčno in nervozno, tako da so Grki ob koncu dosegli šest zaporednih točk in se po točki najboljšega igralca tekme Mitarja Đurića veselili vodstva z 1:0.

Katastrofalni začetek drugega niza
To je še dodatno zatreslo roke Slovencem, drugi niz so začeli katastrofalno. Vrstile so se napake (predvsem v napadu), Grkom pa je uspevalo vse, imeli so tudi precej sreče. Tako so po prvem tehničnem odmoru vodili z 9:1, Slovenci so jih v nadaljevanju tudi zaradi številnih menjav v ekipi lovili, prišli do treh točk zaostanka (18:21), a nato spet naredili nekaj napak, tako da so se znašli v zaostanku 0:2.

Vrnitev v tretjem nizu
Po neprepričljivi igri v napadu, slabem pritisku s servisi in igri brez bloka so se domači hitro znašli v zaostanku tudi v tretjem nizu, a zajeli sapo, po asu Danijela Koncilje izenačili na 20:20, v končnici pa zaigrali zbrano - odlično je deloval predvsem korektor Alen Šket - in niz dobili s 25:22.

Na točko zaostanka, a premalo za 2:2
Navijači so pričakovali, da bo Slovencem dobljeni niz dal dodatni zagon, mogoče jim ga je, a kakovost njihove igre ni bila na želeni ravni, tako da so bili v četrtem nizu ves čas v zaostanku za eno ali dve točki. Pri zaostanku 15:19 je že kazalo, da so gostitelji izgubljeni, vendar so prišli na točko zaostanka, Klemen Čebulj je z blokom celo izenačil na 22:22. Koncilja je pri 22:23 dobil blok, goste pa je v finale po protinapadu popeljal Đurić.

Izjave po tekmi

Luka Slabe, selektor slovenske reprezentance: "Grkom je šla voda na mlin zato, ker smo bili manj prodorni v napadu, kot smo tega navajeni in kot to potrebujemo. Že v Solunu smo imeli težave z učinkovitostjo v napadu. To se nam je nocoj ponavljalo in le na trenutke smo bili v tem elementu dobri. Seveda, ko pa nam ne steče igra v napadu, se prikrade nervoza in potem delamo napake še v drugih elementih. Žal nismo izpolnili cilja. Seveda smo razočarani."

Tine Urnaut, kapetan slovenske reprezentance: "V skupini smo odigrali nekaj tekem, ki smo jih brez težav dobili. Igrali smo brez pritiska, v polfinalu je bilo vse drugače. Že v Solunu smo odigrali pod našo ravnjo. Čeprav smo zmagali, smo Grkom dovolili, da so šli v tekmo sproščeno in da so jo dobro odigrali. Igrali so sproščeno, potem se jim je še vse poklopilo, začeli so odločno igrati v protinapadu, prav tako v obrambi. Vse žoge, ki so si jih priborili, so zaključili, blestel je Đurić in zasluženo so zmagali. Ne vem, zakaj ta pritisk na naših ramenih. Mislim, da bo to stvar strokovnega vodstva reprezentance. Igralci smo si zelo želeli, da bi napredovali, vendar nam žal ni uspelo."

Alen Šket, korektor slovenske reprezentance: "Skozi celotno Evropsko ligo smo iz tekme v tekmo igrali bolje, toda žal se nam na koncu ni izšlo. Ne glede na zmago v Solunu smo vedeli, da bodo Grki igrali drugače kot na prvi tekmi in da se ne bodo predali. Nocoj so to tudi potrdili, mi pa smo igrali v krču, kot da smo bili z mislimi že v finalu. Vedeli smo, da največ žog v napadu dobiva Đurić, toda tokrat je njihov podajalec razigral tudi druge igralce, še zlasti po sprejemu, in tu se je poznala ta razlika. Lahko rečem, da so si Grki zaslužili to zmago."