Vsi za enega, eden za vse. Slovenci se veselijo četrte zmage na svojem prvem svetovnem prvenstvu. Pred šestimi dnevi so Belgijo premagali s 3:2 v nizih. Foto: FIVB
Slovenija
Slovenci lahko optimistično pričakujejo srečanje z olimpijskimi prvaki Brazilci. Foto: FIVB
Slovenija
Ni prehoda za belgijski napad. Gregor Ropret, Jan Kozamernik in Klemen Čebulj v bloku. Foto: FIVB
Slovenski odbojkarji gladko odpravili Belgijo

Prvi niz je bil (pričakovano) izenačen. Slovenci so povedli z 8:6, a so Belgijci napravili minipreobrat za 13:11. Slovenija jih je ujela na 22:22. Belgija si je nato priigrala dve zaključni žogi (24:22), a so jih Slovenci ubranili. Pri 26:26 sta odločilni točki prispevala Mitja Gasparini in Tine Urnaut za zmago z 28:26.

Zapravili vodstvo s 24:19, nato pa zmagali z 28:26
Dobljen uvodni niz je dal Slovencem krila. Zaigrali so bolj sproščeno in se v drugem nizu po izenačenju na 17:17 s točkami Grege Ropreta, Urnauta, Gasparinija in Alena Pajenka odlepili na 22:18. Pri 24:19 so imeli pet zaključnih žog, a so očitno prehitro začeli slaviti, tako da je Belgija izenačila na 24:24. Slovenci so nazadnje le izkoristili zaključno žogo pri 27:26, ko je napad Belgijcev končal v avtu (28:26).

Slovenci hitro zlomili odpor Belgijcev
Slovenija je odlično odprla tretji niz in se po dveh izjemnih servisih Gasparinija odlepila na 10:4. Razigrani Slovenci niso popuščali, delovalo je vse, nekajkrat pa so grešili tudi Belgijci, tako da je pri 16:7 belgijski selektor (spet) poklical svoje varovance k sebi. Odmor ni preobrnil poteka, Slovenija je tekmo mino pripeljala do konca (25:19). Pri Slovencih je bil s 17 točkami najučinkovitejši Klemen Čebulj, Gasparini jih je dodal 14, Urnaut pa 13.

Brazilija s 3:0 porazila Avstralijo
V prvi tekmi dneva je vodilna Brazilija, olimpijska prvakinja, s 3:0 ugnala Avstralijo. Slovenci se bodo v soboto ob 20.30 za prvo mesto v skupini F in s tem tudi za neposredno vozovnico v tretji del udarili z Brazilci.

Slobodan Kovač, selektor Slovenije: "Res je bila to najboljša naša tekma, a še nisem povsem zadovoljen. Imam še veliko prostora za napredek, še vedno dovoljujemo, da se tekmec vrne po zaostanku. Izboljšati moramo predvsem napad, na servis in blok-obrambo ter tudi na protinapad nimam večjih pripomb. Le v tretjem nizu je vse delovalo tako, kot mora. Dejstvo pa je, da je to velika, velika zmaga, in sicer v težki tekmi, v kateri je bila zmaga nujna. V drugem nizu sem se ustrašil, da bi lahko zapravili vodstvo, njim se je tveganje obrestovalo, poskušal sem vse, da bi Derooja zaustavil. Na srečo pa se je vse dobro končalo, tega fantom ne morem zameriti, lahko jih samo pohvalim, da so zdržali tudi ta pritisk. Če ga ne bi, nihče ne ve, kako bi se končalo. Zagotovo bi nam vsaj za nekaj časa odsekalo noge in roke."

Gregor Ropret, podajalec Slovenije: "Lahko rečem, da smo pokazali zelo dobro predstavo, moramo vedeti, da so Belgijci zelo solidna ekipa, odlični blokerji, dobri napadalci in kljub temu da smo igrali dobro, so ves čas držali priključek. V drugem nizu smo jim mi z nepotrebnimi napakami tudi malo pomagali, ampak na koncu tudi to veliko pomeni, da uspemo tako ekipo premagati na takšen način. To dokazuje, da smo pravi, da imamo glave na mestu in imamo kakovost za uvrstitev med najboljših šest ekip na svetu. Zagotovo pa nam v težkih trenutkih ni bilo lahko. Ko vodiš 23:19 ali 24:20, si seveda misliš, da težav ne bo, a včasih se tudi zmotiš. A če se izvlečeš, je nadaljevanje lažje. Lahko smo videli, da so Belgijci potem padli, njihova agresija je malenkost popustila, mi pa smo se razigrali. Zagotovo lahko rečemo, da je bila zmaga v drugem nizu ključna za končni uspeh."