Težko je kaj pametnega reči, saj smo igrali proti izredno slabi reprezentanci. Glavno je, da smo si zagotovili zaključni turnir, vse drugo bomo hitro pozabili. Prvi in tretji niz smo dobili z lahkoto, brez posebnega truda, v drugem pa smo tekmecem nekoliko pomagali z napakami. A nismo zašli v kakšno krizo, tako da smo gladko dosegli zmago. Vesel sem, da sem lahko ponudil priložnost tudi nekaterim igralcem, ki igrajo manj, njih lahko le pohvalim, še posebno Štalekarja. Jutri nas čaka drugačna tekma. Grčija je na višji ravni, kot sta bila prejšnja dva tekmeca, čeprav bo najbrž igrala brez Mitra Đurića. Po mojem mnenju ga po bolezni ne bo v ekipi, saj ne bodo hoteli tvegati.

Andrea Giani, selektor Slovenije

Varovanci Andree Gianija so na drugem turnirju v Solunu po Katarcih zanesljivo odpravili tudi Portoriko. V Grčiji, kjer jih v nedeljo čaka le še dvoboj z gostitelji, še niso oddali niza. Prejšnji teden so zanesljivo osvojili tudi turnir v Stožicah, kjer so vknjižili tri zmage. S petimi zaporednimi zmagami si je Slovenija že priborila mesto na zaključnem turnirju četverice, ki bo v Frankfurtu 1. in 2. julija.

Slovenci s Portorikom niso imeli dela, saj so bili za nekaj razredov boljši tekmec, mladi in nizki Portoričani pa so bili tako rekoč brez kakršnih koli možnosti. V vseh treh nizih so si že pred končnico priigrali visoko prednost in tudi zanesljivo nato dokončali delo. Dostojen odpor je Portoriko nudil le v drugem nizu, a tudi tega je Slovenija brez težav dobila.

Gasparini znova najbolj razigran
Že do devete točke prvega niza so se z vsaj točko v statistiko vpisali vsi člani prve postave z izjemo libera, na koncu pa je bil z 12 točkami najučinkovitejši Mitja Gasparini, sicer najboljši izvajalec servisov v dosedanjem delu lige, tokrat je dosegel štiri ase. Priložnost za igro je v drugem in tretjem nizu dobil tudi debitant in najmlajši reprezentant Sašo Štalekar. V tretjem nizu so v igro stopili tudi Alen Šket, Tonček Štern in Jan Klobučar.

V nedeljo se bodo Slovenci pomerili še z Grki, tekma za Slovenijo ne bo odločala o ničemer pomembnejšem. Grčija si je po presenetljivem porazu proti Katarju zakomplicirala položaj. Če bo proti Sloveniji klonila s 3:0, lahko še izgubi mesto na zaključnem turnirju v Nemčiji.