Saša Planinšec in Iza Mlakar sta se izkazali. Foto: OZS

Slovenke so v nedeljo ugnale Argentinke s 4:0 in se bodo v torek pomerile s Kitajkami, ki so na prvenstvu dosegle zmagi nad Tajsko in Egiptom in veljajo za ene od favoritinj za naslov svetovnih prvakinj.

V uvodnih dveh nizih so bile Slovenke precej boljše (15:11 in 15:9). Na začetku tretjega niza so grešile v napadu, gostje so povedle in zadržale prednost do konca (11:15).

V četrtem nizu so imele Slovenke dve zaključni žogi (14:12), a to ni bilo dovolj. Po napadu Planinščeve za 18:17 pa so se Dominkanke ujele v mrežo (19:17). Tesen poraz ni potrl odbojkaric s Karibov, ki so na začetku petega niza sledile ritmu, ki so ga narekovale Slovenke (9:8). Grudina je dosegla as za 14:11, Mlakarjeva pa je z napadom poskrbela za zmago s 15:11.
Svetovno prvenstvo v Ljubljani se igra po drugačnih pravilih, kot smo bili vajeni doslej, saj Mednarodna odbojkarska zveza FIVB preizkuša spremembe, ki jih namerava uvesti v prihodnje.