Odbojkarice Calcita izločile Mariborčanke
ACH Volley v finalu Srednjeevropske lige

Ljubljančani so se tako Korošcem oddolžili za poraz v rednem delu, tekmeca so v prvih dveh nizih nadigrali predvsem s servisi in blokom, v tretjem so jim tekmeci sicer vrnili na enak način, v četrtem pa je domači trener Zoran Kedačič po zaostanku 4:10 z menjavami vendarle spet prebudil svoje igralce, a le začasno, tako da je moral zmagovalca odločiti peti niz.

V njem je bil ACH boljši s 15:10 in se je zasluženo uvrstil v finale. Najboljši igralec tekme je bil Eric Mochalski, ki je dosegel 22 točk.

Calcit do konca pretil Hypu
V drugem polfinalu je avstrijski prvak Hypo strl Calcit, ki pa je bil blizu uspehu. Bil je na dobri poti do presenečenja, vodil z 2:1 v nizih, v četrtem z borbenostjo izničil visok zaostanek, a v končnici mu je zmanjkalo nekaj sreče in zbranosti. Tako je zmagovalca odločil skrajšani peti niz (15:11), v katerem pa so Avstrijci, pri katerih igro organizira slovenski reprezentant Gregor Ropret, pokazali za odtenek več znanja in prišli do zmage ter finala s slovenskimi prvaki. Tonček Štern je pri Kamničanih blestel s 30 točkami.

Kostičeva popeljala Calcit v finale
So bile pa v ženski konkurenci uspešnejše Kamničanke, ki so v slovenskem polfinalu s 3:1 odpravile Mariborčanke. Junakinja tekme je bila neustavljiva Olivera Kostič z 28 točkami.