Ljubljančanke so se takole veselile zmage v Hočah. Foto: Aleš Oblak

Zgornja Gorenjska je z zmago nad Luko Koper (3:1) Primorkam še bolj pobegnila na lestvici. Pri moških se je kranjski Triglav s tremi točkami na račun zmage nad Mariborom (3:0) utrdil na tretjem mestu. Derbi še lani dveh ekip z vrha lestvice, ki zdaj zasedata šele sedmo in osmo mesto, Salonita Anhovo in Panvite Pomgrad, so s 3:1 dobili Kanalci.

Tako za Formulo Formis kot za Volleyball Ljubljano so bile točke s tega srečanja zelo pomembne, saj se ekipi s Spodnjo Savinjsko-Alianso in Kemo iz Puconcev potegujeta za tri mesta, ki v drugem delu prvenstva vodijo v boj za najvišja mesta. V prvem nizu so bile kljub nekoliko spremenjeni igralski zasedbi brez Valenčičeve in obolele Erženove ter s srbsko okrepitvijo Vojinovićevo prepričljivejše Štajerke, ki so v končnici niza ustavile nalet tekmic. V drugem setu so Ljubljančanke že vodile s 16:12, a so si nato privoščile precej napak in bile obenem tudi neučinkovite v napadu. Gostiteljice so to izkoristile in povedle z 2:0, nato pa je sledil preobrat, ki so ga bojevite gostje zrežirale na račun dobrih začetnih udarcev in v napadu prodornih Mijočeve in Vrhovnikove. Kljub dvema izgubljenima nizoma zapored se Rogožanke niso predale. Na servis Sešlove in z napadi Desy Vahnove so povedle z 8:6, a so se v domačo vrsto zatem prikradle napake, ki so botrovale zmagi varovank Gregorja Rozmana.

Gledalci v Kranju so spremljali napet obračun med domačim Triglavom in Mariborom, ki so ga s 3:0 sicer dobili Gorenjci, a sta se tako prvi kot tretji niz končala na razliko. Na začetku tekme so imeli več pobude Kranjčani, a so gostje še pred drugim tehničnim odmorom, na krilih Plesca in Horvata, poskrbeli za preobrat in vodstvo s 15:12. Gostitelji so prek začetnih udarcev Breganta spet prešli v ospredje in v razburljivi končnici, tudi zaradi napak Mariborčanov, slavili s 27:25. V drugem nizu je sledil popolnoma enak scenarij, vodstvo Štajercev s 14:11 in nov niz točk Breganta, ki mu je po izenačenju na 18. točki pomagal tudi Matej Kök, še en razpoloženi igralec v kranjski vrsti. A tudi zaostanek z 2:0 v nizih ni bil dovolj, da bi Gorenjci mirno končali srečanje. Kranjčani so sicer povedli že z 19:14, a so se tekmeci izenačili na 20. točki. Ekipi sta v nadaljevanju izmenično dosegali točke, tekmo pa je z novim dobrim začetnim udarcem končal odlični Bregant.