Monika Potokar
Monika Potokar je bila z Olivero Kostić najučinkovitejša posameznica v ljubljanski ekipi. Foto: www.alesfevzer.com

Da bi na današnji tekmi lahko dosegli kaj več, bi morali narediti manj lastnih napak v napadu. Mi smo jih naredili 16, nasprotnice le pet. V obrambi smo sicer igrali dobro, vendar zaključek napada ni bil tako uspešen. Če želiš na tej ravni tekmovanja dobiti kakšen niz, moraš v vseh elementih igrati dobro, konstantno, kar nam še ne uspeva.

Gašper Ribič, trener Calcita Ljubljane
Odbojkarice Nove KBM Branik
Odbojkarice Nove KBM Branika so se zanesljivo uvrstile v osmino finala Pokala CEV. Tudi drugo tekmo 1/16 finala proti estonski ekipi Kohila so dobile gladko, tudi tokrat je bil izid 3:0 (23, 20, 20). Foto: www.alesfevzer.com
Odbojkarice Nove KBM v osmini finala
Odbojkarice Calcita nemočne v Novari

Italijanske odbojkarice, ki so v uvodnem krogu tekmovanja izgubile na gostovanju v Carigradu, so tokrat igrale suvereno. Ljubljančanke so se sicer dobro zoperstavile v prvem in v tretjem nizu, Italijanke so imele izrazito premoč le v drugem nizu.

Ribič imel na voljo vse varovanke
Italijanske podprvakinje, ki so v prvem krogu izgubile na gostovanju v Carigradu, so v dvoboj s calcitovkami krenile brez poškodovane Caterine Bosetti, namesto nje je trener Luciano Pedulla v igro poslal srbsko reprezentantko Tijano Malešević. Na drugi strani je imel trener slovenskih državnih prvakinj Gašper Ribič na voljo vse svoje varovanke, tekmo pa je pričakovano začel s Cecilio Aragao, Petro Vrhovnik, Moniko Potokar, Tino Grudino, Eleno Kučej, Olivero Kostić in prosto igralko Meto Jeralo, ki so v prvem nizu nudile odličen odpor domači ekipi.

V prvem nizu dober odpor Ljubljančank
Odbojkarice Novare so ob prvem tehničnem odmoru vodile s tremi točkami prednosti, vendar se calcitovke niso predale. Z dobro igro v obrambi, tudi v bloku, so na deveti točki izid izenačile, z dvojnim blokom Olivere Kostić in Elene Kučej pa so povedle z 10:9. Z asom Kostićeve so slovenske prvakinje vodile še s 15:14, z domačo ekipo pa so držale korak še vse do točke zaostanka (20:21). V končnici niza je bila nezaustavljiva hrvaška reprezentantka Samanta Fabris, sicer najučinkovitejša igralka italijanske lige A-1, ki je v prvem nizu dosegla sedem točk. Ljubljančanke so v uvodnem nizu naredile kar osem napak več od nasprotnic in tudi to je vplivalo na njihov poraz.

Mrk v drugem nizu
V drugem nizu je bila tekma izenačena le do pete točke, na servis italijanske reprezentančne blokerke Martine Guiggi so domače odbojkarice povedle z 10:5. Ljubljančanke so se jim z dvema zaporednima točkama še približale na tri točke zaostanka (7:10), nadaljevanje pa je bilo popolnoma v znamenju Novare. Ljubljančanke so popustile pri sprejemu, največ težav jim je povzročala Portoričanka Aurea Cruz, pomagali pa jima nista polminutna odmora in niti menjavi Aragaove z Mojco Božič in Kostićeve z Urško Igličar.

Novara (spet) pobegnila z delnim izidom 4:0
Slovenske prvakinje so imele v tretjem nizu priložnost, da bi po izenačenju na deseti točki, potem ko so zaostajale že za štiri točke (5:9), prišle do vodstva. Žal se je njihov protinapad končal v mreži, kar so domačinke izkoristile, dosegle še tri točke zapored, s prednostjo štirih točk so tudi odšle na drugi tehnični odmor. Po vrnitvi na igrišče so se Ljubljančanke Italijankam na servis Vrhovnikove približale le na točko zaostanka (17:18), imele priložnost za izenačenje, vendar se jim ni izšlo. Z delnim izidom 4:0 jim je Novara spet pobegnila in prišla do svoje prve zmage v Ligi prvakinj.