Alen Šket je bil s 26 točkami najučinkovitejši igralec ACH-ja. Foto: Ervin Čurlič
ACH Volley
ACH-jevci so lahko iz dvorane kljub porazu odšli z dvignjenimi glavami. Foto: Ervin Čurlič
ACH Volley po polovici tekem pri treh točkah
ACH Volley na Poljskem na pragu presenečenja

Kljub temu so pred 9.500 glasnimi navijači osvojili pomembno točko, ki jo je pred odhodom na Poljsko pričakoval malokdo.
Nepričakovano vodstvo
Prvi niz je gostom pripadel s 25:23. Slovenski odbojkarji so vodili ves čas, največ s 23:18. Igrali so zbrano, napak praktično ni bilo. Sprejem je bil odličen, pri njem se je izkazal predvsem Daniel Lewis. Alen Šket in mladi Uroš Kovačević sta bila neustavljiva v napadu. Poljaki so se približali na 23:22, drugo zaključno žogo pa je izkoristil Šket.
Tudi drugi niz, v katerem se je popravil tudi blok, je dobil ACH - s 30:28. Vodil je že z 19:13, a se nato po izenačenju na 22 izvlekel šele v tesni končnici.
V "tie breaku" izenačeno do 10:10
ACH v visokem ritmu ni zdržal do konca, Poljaki pa so dvigovali ritem. V tretjem nizu so slavili s 25:21. Vodili so s 17:11, ACH se je nato o zaslugi treh asov Jana Klobučarja približal na 17:16, kaj več pa mu ni uspelo. Trener Igor Kolaković je hotel spočiti nekatere nosilce igre, menjave pa so mu nekoliko nepričakovano prinesle nekaj upanja.
Četrti niz je gladko pripadel domačim s 25:18, v petem pa so bili boljši s 15:12. Izid je bil izenačen do 10:10, nato pa so si gostitelji s tremi zaporednimi točkami s servisi Mariusza Wlazlyja in blokom zagotovili nedosegljivo prednost.
"Povratna tekma" že v torek
Belchatow bo v torek ob 20.30 v 4. krogu gostoval v Stožicah. Slovensko moštvo ima po treh krogih tri točke. V Toursu je izgubilo z 0:3, doma pa je bilo od Budvanske Rivijere boljše s 3:2.
Izjava po tekmi
Igor Kolaković, trener ACH Volleyja:
"Nocoj smo odigrali resnično težko tekmo, toda igrali smo tako, kot smo se dogovorili. Tekma je potekala po naših pričakovanjih in željah, vse do tretjega niza, v katerem je prišlo do padca koncentracije. Pozneje se nam je začela kazati še utrujenost oziroma nekakšna sproščenost, ki se te loti ob dobrem rezultatu, nato pa se maščuje. To sicer ne pomeni, da iščemo opravičila, zgolj ugotavljamo dejstva. Vsekakor je padec v naši igri tudi razumljiv, saj naša ekipa nima tovrstnih izkušenj, kot jih ima naš tekmec. Zmanjkalo nam je tudi nekoliko hrabrosti. Ob vsem tem je Belchatow ves čas tekme vršil tudi izreden pritisk na sodnike. Kakor koli, tekmo smo sicer izgubili, toda z igro mojih varovancev nikakor nisem nezadovoljen."