Slovenske odbojkarice so v Stožicah s 3:0 odpravile Azerbajdžan. Naslednji teden jih čakajo dodatne kvalifikacije za uvrstitev na svetovno prvenstvo 2018. Foto: Srdjan Živulović/BoBo

Ta ekipa je to zmago potrebovala, saj smo v tem pripravljalnem obdobju odigrali pet tekem proti močnejšim ekipam in zagotovo smo si želeli dobrega rezultata tik pred dodatnimi kvalifikacijami. Mislim, da se lahko vsi skupaj z velikim optimizmom podamo v osvojitev prvega ali drugega mesta, ki vodita na svetovno prvenstvo.

Gregor Rozman, pomočnik selektorja Slovenije
Odbojkarice na Nizozemsko po vozovnico za SP
Odbojka: Slovenke s 3:0 boljše od Azerbajdžana

Slovenke so z v Stožicah pred domačimi navijači z zmago sklenile niz štirih pripravljalnih tekem pred odhodom na Nizozemsko.

Varovanke Alessandra Chiappinija so dobro začele srečanje in na začetni udarec kapetanke reprezentance Eve Mori na račun dobrega bloka in uspešnih protinapadov povedle s 6:1. Tekmice so se Slovenkam približale na 6:3 in 10:7, a so uspele zadržati prednost (12:7), saj so prek Lane Ščuke in Ize Mlakar prišle do vodstva z 20:17. Po napaki Rahimove je as za 22:17 dosegla še Tina Grudina. Na servis Natalie Mammadove so Azerbajdžanke prednost naših stopile na le točko, niz je z blokom za 23:21 prekinila Ščuka. Set je z asom zaključila Morijeva.

Drugi niz so bolje začele gostje (4:1), ki so v Ljubljano prišle z vsemi najboljšimi igralkami, na čelu z Rahimovo, manjkali sta le Bajramova in Samadova. Slovenke so z dobrimi začetnimi udarci ter po Aniti Sobočan in Saši Planinšec v napadu hitro prišle do izenačenja, z dvema blokoma Grudine in Morijeve pa so tudi povedle z 19:17. V končnici sta dobro odigrali Ščuka in Mlakarjeva in tudi drugi niz so zanesljivo, s 25:21, dobile Slovenke.

V tretjem nizu je Chiappini priložnost za igro ponudil Eli Pintar, ki je zamenjala Planinščevo. Slovenke so igrale odlično in s servisi Morijeve, Ščuke in Pintarjeve, ob dobri igri Maje Pahor v obrambi ter zaključkih Mlakarjeve in Sobočanove, prišle do visoke prednosti z 12:5. Varovanke Garayeva so se gostiteljicam, ki so si privoščile nekaj napak v napadu, približale na 16:12 in 17:13. Česa več Slovenke niso dopustile, srečanje se je končalo z blokom Grudine za 25:15.

Tretji krog kvalifikacij za svetovno prvenstvo se bo v Rotterdamu začel 22. avgusta, z obračunom proti Bolgariji. Sledijo tekme z Grčijo, Belgijo, Nizozemsko in Češko. Na svetovno prvenstvo se bosta uvrstili prvouvrščeni ekipi dodatnih kvalifikacij.