Brazilke so s 'petardo' odpravile nemočne Kamerunke. Takole se je svojega zadetka v 11. minuti razveselila Renata Costa. Foto: Reuters
Stephanie Houghton
24-letna Angležinja Stephanie Houghton je s prostim strelom odločila zmagovalca na tekmi med Veliko Britanijo in Novo Zelandijo. Foto: Reuters
Sarah Gregorius
Sarah Gregorius je v 72. minuti zapravila izjemno priložnost za izenačenje, ko se je po napaki v obrambi Velike Britanije iz oči v oči znaška z vratarko Karen Bardsley, ki je šibek strel Novozelandke zlahka ukrotila. Foto: Reuters
Alex Morgan in Megan Rapinoe
Alex Morgan, ki je preživela val navdušenja soigralke Megan Rapinoe, se je na tekmi ZDA - Francija dvakrat vpisala med strelce. Foto: Reuters
Nogometašice ZDA ugnale Francozinje

Američanke so se pobrale po uvodnem šoku, ko so se znašle v zaostanku in na krilih odlične Alex Morgan odpravile Francozinje (4:2). Japonska je z 2:1 ugnala Kanado.

Kamerunke popolnoma brez možnosti
Brazilke so hitro smuknile v vodstvo. V 7. minuti je Francielle odlično izvedla prosti strel in žogo ob bližnji vratnici poslala v mrežo. Nekaj trenutkov pozneje je na 2:0 z glavo prednost povišala Renata Costa. Kamerunke niso bile dostojen tekmec nogometašicam v modro-rumeni opravi. Te so v drugem polčasu zapravile kopico lepih priložnosti, tretji zadetek pa so dosegle z bele točke, ko je zadela njihova najboljša nogometašica Marta. Napadi Brazilk kljub visokemu vodstvu niso pojenjali, deset minut pred iztekom srečanja je iz mrtvega kota zadela Cristiane. Ta se je v 88. minuti izkazala še s podajo, ko je z leve strani pred vrati lepo zaposlila Marto, ki je brez težav žogo poslala v prazno mrežo.

Houghtonova rešila Britanke
Britanske nogometašice so bile precej boljši nasprotnik, pripravile so si veliko več lepših priložnosti, premoč pa so vknjižile po dobri uri igre, ko je s prostega strela natančno v malo mrežico merila Stephanie Houghton. Novozelandke so si v 72. minuti takoj pripravile priložnost za izenačenje, ko so Britanke v osrčju obrambe storile napako, a je Sarah Gregorius žogo poslala naravnost v naročje vratarke Karen Bardsley.

V četrtek moški olimpijski turnir
V četrtek se bo začel še moški olimpijski turnir. V živo si boste lahko ogledali srečanja Španija - Japonska (15.45) in Velika Britanija - Senegal (21.00).

Vabljeni na MMC TV!
Na MMC-TV boste lahko vsak dan spremljali dogodke, ki jih zaradi obilja ne bo mogoče spremljati na drugem programu TV SLO. Program bomo sestavljali vsak dan sproti. V soboto, prvi dan olimpijskih iger, bomo predvidoma večino časa namenili teniškemu dogajanju v Wimbledonu. Žreb turnirja bo v četrtek.