Valentina Vezzali je le v posamezni konkurenci osvojila tri zlate olimpijske medalje, šestkrat je bila svetovna prvakinja, petkrat pa evropska. Foto: EPA
Andrea Baldini
V središču pozornosti je še en Italijan - Andrea Baldini, ki je na evropskih in svetovnih prvenstvih s floretom osvojil 16 medalj, a še nima medalje na olimpijskih igrah. V Pekingu namreč ni nastopil zaradi dopinga. Foto: EPA

38-letna Italijanka bo nastopila na svojih petih olimpijskih igrah, v svoji bogati zbirki ima 45 medalj z velikih tekmovanj, od tega sedem na olimpijskih igrah (pet zlatih). Je edina tekmovalka v zgodovini iger, ki je na treh zaporednih tekmovanjih osvojila zlato v floretu, niz pa bo skušala nadaljevati tudi v Londonu.

Vloga favoritinje jo le motivira
V Italiji izjemno priljubljena športnica bo na odprtju iger nosila zastavo svoje domovine, že dan pozneje pa bo skušala osvojiti še šesto zlato medaljo na olimpijskih igrah. "Zavedam se, da sem tista športnica, ki jo bodo vsi skušali premagati. A to velja že leta in leta, to mi le daje dodatno moč in me motivira," je prepričana Vezzalijeva.

Redek trojček za ameriško sabljanje
Olimpijsko dominanco s sabljo bo skušala nadaljevati tudi 27-letna Američanka Mariel Zagunis, ki lovi tretje zaporedno zlato. Američanke v sabljanju nikoli niso bile velesila, a ravno v tej disciplini so v Pekingu osvojile vse tri medalje (zanimivo, v ekipni tekmi so bile "le" tretje).

100 let od Rudolfa Cvetka
Sabljanje je sicer tisti šport, ki je poskrbel za sploh prvo slovensko medaljo na olimpijskih igrah. Pred natanko 100 leti je to uspelo Rudolfu Cvetku. Več o slovenskem sabljanju in natančnejših pravilih tega športa smo pred časom na MMC-ju že pisali.