21-letni Peter Prevc (desno) je ponovil lanski dosežek s svetovnega prvenstva v Val di Fiemmeju, ko je bil prav tako srebrn in bronast na posamičnih tekmah. Gorenjec ima sicer z velikih tekmovanj pet medalj, saj je bil na SP-ju leta 2011 še bronast z ekipo. Foto: STA
Kamil Stoch
26-letni Kamil Stoch, vodilni v svetovnem pokalu, je zdržal vse pritiske in se okitil z dvema zlatima olimpijskima medaljama. Stoch je lani postal tudi svetovni prvak, tako da mu do popolnega izkupička manjka še veliki globus. Foto: Reuters

Prevc (135,0 m) je bil po prvi seriji četrti, a je nato v finalu, kjer je skočil 131,0 m, uspešno napadel tretjeuvrščenega Nemca Severina Freunda, tako da se je v kavkaški vasi Esto Sadok, kjer stoji skakalni center RusSki Gorki, veselil še drugega odličja. Srebrn je bil namreč že na srednji skakalnici.

Druga zlata Stochu, prva posamična Kasaiju
V boju za sam vrh je Stoch, vodilni po prvi seriji, za 1,3 točke ugnal japonskega veterana Noriakija Kasaija. 26-letni Stoch, prvak že na srednji skakalnici, je z drugim zlatom postal skakalni kralj Sočija. Kasai je pri 41 (!) letih osvojil prvo posamično, skupno pa drugo medaljo na olimpijskih igrah. Leta 1994 je bil v Lillehammerju, ko je bil Prevc star dobro leto in pol, srebrn na ekipni tekmi.

Poškodovani Kranjec ostal brez finala

Slovenski uspeh sta na 17. mestu dopolnila Jernej Damjan, v finalu je izgubil štiri mesta, in 20. Jurij Tepeš, ki je tri pridobil. Robert Kranjec, ki ima poškodovano koleno, je na 37. mestu ostal brez drugega skoka.

Veter nagajal, a na vrhu so najboljši
Tekmo je vsaj delno krojil spremenljiv veter, ki je pokvaril načrte nekaterim skakalcem. Zaradi premočnega vetra je bila poskusna serija prekinjena in odpovedana po 26 skakalcih. A gledano pod črto so na vrhu najboljši skakalci te zime.

Ekipna tekma bo v ponedeljek ob 18.15. In Slovenci bodo znova v igri za kolajne.

Končni vrstni red:      daljave   točke