Kanadčani so zadeli po trikrat v prvi in zadnji tretjini. Foto: Reuters

Za branilce naslova sta bila po dvakrat uspešna Chris Kelly in Andrew Ebbett. Pavla Francouza sta premagala še Derek Roy in Wojtek Wolski. Strelci za Češko so bili Roman Červenka dvakrat ter Martin Ružička in Jan Kovar.

Pot do zmage so si Kanadčani tlakovali v prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:1. Še posebej razburljivi sta bili 9. in 10. minuta, ko so v razmiku 31 sekund padli trije zadetki. Vodstvo Kanade je po 16 sekundah izničil Ružička, a je javorjeve liste že 15 sekund pozneje v prednost spet popeljal Kelly. Izid prvega dela je v 16. minuti postavil Roy.
V drugi tretjini ni bilo zadetkov, v zadnjem delu pa so jih gledalci videli kar šest. Ko je Kanada v 56. minuti povedla s 6:2, je bila tekma praktično odločena. Červenka je z dvema goloma v dobri minuti vrnil nekaj upanja Čehom, vendar so se Kanadčani v samem finišu uspešno ubranili. Razmerje v strelih na gol je bilo 34:26 za Češko.

Finale Rusija - Nemčija bo v nedeljo ob 5.10.