Čeh Petr Koukal je bil edini od desetih strelcev uspešen pri kazenskih strelih. Foto: Reuters
Kanada
Kanadčani se veselijo zmagovitega gola Maxima Noreauja. Foto: Reuters
Patrick Reimer in Yasin Ehliz
Veselje strelca Patricka Reimerja (desno) in podajalca Yasina Ehliza po uvrstitvi v polfinale. Foto: Reuters

Redni del srečanja med Češko in ZDA se je končal z 2:2. Ker tudi v podaljšku ni bilo odločitve, so o potniku v polfinale odločali kazenski streli. Uspešnejši so bili Čehi, natančneje Petr Koukal, ki je edini zatresel mrežo. Razmerje strelov je bilo 29:20 za Češko.

Rusi že v prvi tretjini dosegli tri gole
Rusi so vse dvome o zmagovalcu razblinili že v prvi tretjini, ko so zadeli Mihail Grigorenko, Nikita Gusev in Vjačeslav Vojnov. Norvežani so v 28. minuti znižali zaostanek prek slovenskega krvnika Alexandra Bonsaksna, vendar je že dobro minuto pozneje odgovoril Serge Kalinin. Izid druge tretjine je v 34. minuti postavil Nikita Nesterov. Edini gol v zadnji tretjini je v 54. minuti dosegel Ivan Telegin. Razmerje v strelih na gol je bilo 32:14.

Noreau mož odločitve
Branilka naslova Kanada je z 1:0 ugnala Finsko. Edini zadetek je padel v 41. minuti, ko je Eric O'Dell v buliju osvojil plošček, ta je prišel do branilca Maxima Noreauja, ta pa ga je nato z močnim strelom poslal za hrbet finskega vratarja Mikka Koskinena. Finci so nato jalovo napadali za izenačenje. Razmerje strelov je bilo 30:21 za Kanado.

Reimer nemški junak
Še bolj napeto je bilo na obračunu med Švedsko in Nemčijo, ki je na koncu slavila v podaljšku s 4:3, potem ko je Patrick Reimer zadel v 62. minuti. Pred tem so Nemci vodili z 2:0 in 3:1, a so se Švedi rešili s tremi goli v zadnji tretjini. Razmerje strelov je bilo 34:25 za Švede.

Petkova polfinalna para sta Češka - Rusija in Nemčija - Kanada.