Adam Peaty kar ni mogel verjeti, kakšen mejnik je postavil. Foto: Reuters
Florent Manaudou
Florent Manaudou je na EP-ju v Berlinu osvojil drugo posamično zlato, skupno pa tretjo zlato medaljo. Foto: Reuters
Odrova in Dugonjić obetavno v polfinalu
Rekord Peatyja, Dugonjić četrti v polfinalu

Prejšnji rekord (26,67) je bil postavljen v Rimu leta 2009 v visokotehnoloških kopalkah. Damir Dugonjić je plaval v isti skupini kot neverjetni Britanec in bil s 27,40 tretji, skupno pa je bil to četrti čas polfinala. Ravenčan bo v soboto ob 17.30 branil naslov prvaka iz Debrecena, vendar bo Peatyja težko ogrozil.

"V polfinalu je bilo plavanje boljše kot zjutraj, le na zadnjih petih metrih sem malce spustil zavesljaj. Lahko napredujem. Upam, da bom v finalu presenetil. Prvo mesto je zdaj definitivno odvzeto, ostali dve medalji pa lahko zgrabimo vsi, ki smo v finalu. Sam ne bom imel pritiska, saj vem, da lahko plavam še malo hitreje, a takšnega izida kot lani ne pričakujem. Veselim se finala," je povedal Dugonjić.

Matjaž Markič, ki je v Berlin zaradi rojstva svojega drugega otroka (po sinu je dobil še hčerko) pripotoval z zamudo, je bil v prvi polfinalni skupini z 28,16 osmi, skupno pa 15.

Poslastico dneva, moški obračun na sto metrov prosto, je pričakovano dobil 23-letni Francoz Florent Manaudou. Olimpijski prvak na 50 metrov je bil s 47,98 za 38 stotink hitrejši od rojaka Fabiena Gilota in je osvojil že tretje zlato na letošnjem EP-ju. Bron si je z rezultatom 48,38 priboril Italijan Luca Leonardi.