Simone Biles je bila razred zase na 46. svetovnem prvenstvu v Glasgowu. Foto: EPA
V Glasgowu junaka Bilesova in Učimura

Na gredi je s tekmicami opravila z oceno 15,358 in bila za kar 1,025 točke boljša od srebrne Nizozemke Sanne Wevers ter za 1,225 točke od bronaste Nemke Pauline Schäfer.

Američanke so osvojile dve medalji na parterju. Že četrto zlato odličje v Glasgowu (bila je še bronasta na preskoku) je osvojila Bilesova (15,800). Bron je pripadel njeni rojakinji Margaret Nichols (15,000), vmes se je vrinila Rusinja Ksenija Afanaseva (15,100).

Bilesova Škotsko zapušča s štirimi zlatimi odličji in enim bronastim, na SP-jih ima zdaj deset zlatih kolajn ter dve srebrni in bronasti - toliko zlatih medalj ni zbrala še nobena telovadka. Vse je osvojila na le treh SP-jih. S tem je prehitela Rusinjo Svetlano Horkino, Romunko Gino Gogean in Lariso Latinino, ki imajo devet "svetovnih" kolajn, vse pa imajo še vedno več odličij od 18-letne Američanke. Horkina jih ima 20, Gogeanova 15 in Latinina 14.

Veteran Dragulescu srebrn na preskoku
Na preskoku je naslov svetovnega prvaka ubranil Se Gvang Ri iz Severne Koreje, ki je z oceno 15,450 za 50 tisočink premagal legendarnega Romuna Mariana Dragulescuja. 34-letnik je osvojil svoje deseto odličje na SP-jih in prvo po letu 2009. Dragulescu je v dolgi karieri že nekajkrat naznanil upokojitev, a se je vedno znova vrnil, saj si nadvse želi zlatega olimpijskega odličja, ki mu še manjka. Bron je osvojil Američan Donnell Whittenburg (15,350).

Kitajec Džou Hao se je najbolje predstavil na bradlji, za sestavo je prejel oceno 16,216. Srebro je osvojil lanski svetovni prvak, Ukrajinec Oleg Vernjajev (16,066), bron pa Azerbajdžanec Oleg Stepko (15,966). Na drogu je prvič v karieri najbolj navdušil Japonec Kohej Učimura z oceno 15,833. Drugi je bil Američan Danell Leyva z oceno 15,700, tretji pa Kubanec Manrique Larduet z oceno 16,600.