Drew Brees slovi kot mojster podaj, le redko se sam 'sprehodi' v končno cono. Tokrat pa je kar 'poletel'. Foto: Reuters
Drew Brees in Eli Manning
Drew Brees in Eli Manning se lahko pohvalita z zmago na Super Bowlu. Oba pa se ponašata tudi z nekoliko manj zvenečim rekordom. Mlajši od bratov Manning je vrgel prestreženo podajo v 'rdeči coni', kar se mu je od leta 2004 (ko igra v ligi) pripetilo 16-krat. V tem obdobju se je podobna napaka le enkrat manj pripetila prav Drewu Breesu. Po 15 prestreženih podajah na tem območju igrišča ima še Brett Favre, po 13 pa Jay Cutler, Carson Palmer in Ben Roethlisberger. Foto: Reuters
Lance Moore
Lance Moore (New Orleans) je dosegel dva zadetka, le enega manj kot prej v celotni sezoni. Foto: Reuters

Pri gostiteljih je blestel Drew Brees, ki je poskrbel kar za pet zadetkov, štiri je dosegel po zraku, enega pa po tleh, kar je za 32-letnika prava redkost, saj mu je to uspelo šele osmič v karieri, prvič po letu 2009. V celotni sezoni je zbral 3.689 jardov, s čimer tudi vodi na lestvici podajalcev.

Po dve njegovi podaji za zadetek sta ujela Jimmy Graham (za 5 in 29 jardov) in Lance Moore (4 in 10). Na drugi strani je imel Eli Manning tudi zelo dober večer, saj je s podajami zbral 406 jardov, a Giantsi so bili daleč od uspeha. Pred zadnjo četrtino so zaostajali s 35:10. V zadnjih 15 minutah je obe podaji za zadetek ujel Victor Cruz, prva je bila dolga kar 72 jardov.

Preostale tekme 12. tedna:
- Tekme za dan zahvale
- Nedeljske tekme

Liga NFL, 12. teden

NEW ORLEANS - NY GIANTS 49:24
Podaje: Brees 363 (4 TD); Manning 406 (2 TD, INT).
Tek: Ingram 80 (TD), Thomas 63 (TD); Jacobs 46 (TD).
Ujete podaje: Graham 84 (2 TD); Cruz 157 (2 TD).

Legenda:
V končnico se uvrsti šest ekip iz vsake konference. Prva štiri mesta pripadajo zmagovalcem vseh divizij, v končnico pa peljeta še dva "wild carda". Povabili dobita dve preostali ekipi z največjim številom zmag.