New England letos še ne pozna poraza. Foto: Reuters

Vroča tekmeca sta se zadnjič srečala konec januarja v konferenčnem finalu, kjer so Patsi povsem dominirali, a popolno oceno izgubili zaradi afere izpuščenih žog.

Ključen trenutek je tokrat prišel tik pred koncem tretje četrtine, ko so Patsi vodili s 27:21. Indianapolis bi moral na svojih 37 jardih predati žogo, a se je odločil za tvegan 4. poskus, ki pa se je končal klavrno. Prvaki so tako dobili žogo vsega 35 jardov pred končno cono, napad so kronali tri minute pozneje, ko je Tom Brady (23/37, 312 jardov, 3 TD, INT) v končno cono poslal LaGarretta Blounta za vodstvo 34:21.

Med Coltse se je vrnil Andrew Luck, ki je bil soliden (30/50, 312 jardov, 3 TD), prvič v sezoni ni izgubil žoge.

Green Bay je za šesto zmago ugnal San Diego s 27:20. Enako razmerje zmag ima tudi Denver, ki je v podaljšku s prostim strelom ugnal Cleveland s 26:23. S statistiko 6-0 se ponaša tudi Cincinnati, ki je v gosteh premagal Buffalo s 34:21. Brez poraza je še Carolina, ki je v gosteh premagala Seattle s 27:23. Še 8 minut pred koncem je bilo 23:14, nato sta Carolini uspela dva napada, v katerih je Cam Newton v končni coni našel Grega Olsena.

Pittsburgh je doma premagal Arizono s 25:13. Domači podajalec Michael Vick (3/8, 6 jardov) je imel slabo tekmo. Igral je dober polčas, nato se je moral umakniti zaradi poškodbe. Takrat so Jeklarji zaostajali 6:10. V igro je nato vstopil tretji podajalec Landry Jones (8/12, 168 jardov), ki je poživil napad. Podal je za dva zadetka, obe podaji je ujel Maravis Bryant.