Damir Dugonjić je osvojil svojo prvo zlato medaljo na evropskih prvenstvih v kratkih bazenih. Foto: EPA
Dugonjićevo prvo zlato v kratkih bazenih
Podelitev zlate medalje Damirju Dugonjiću
Dugonjić prvak z državnim rekordom

Peter John Stevens (26,64) je bil peti.

To je 56. slovenska medalja na evropskih prvenstvih v kratkih bazenih. Dugonjić, ki v petek ni bil najbolj zadovoljen z bronom na 100 prsno, je začel silovito in bil nenehno v prednosti. Na koncu je imel 34 stotink prednosti pred Francozom Giacomom Perezom Dortonom.

"Zelo sem vesel prve zlate medalje na tovrstnih prvenstvih. Dirka je bila dobra, dosegel sem tudi državni rekord. Zdelo se mi je, da sem nastopil dobro, naredil sem dober skok in obrat, plaval sem morda malo na silo, a dosegel dober čas. Ni razloga, da ne bi bil vesel," je po svoji šesti medalji na EP-jih v kratkih bazenih razmišljal koroški dvometraš.

Presenetil je 18-letni član kranjskega Triglava Peter John Stevens. Ne samo, da se je prebil v finale, tam je bil sposoben spet plavati mladinski državni rekord in se celo vmešati v boj za medaljo. S 26,64 je za bronastim Barryjem Murphyjem zaostal le osem stotink.

Natlačenova ogreta za dolge proge
Dopoldne so nastopila dekleta na 400 m prosto. Med Slovenkami se je s 4:08,67 na 19. mesto prebila Tjaša Oder, njena klubska kolegica Gaja Natlačen je s 4:12,54 osebni rekord popravila za več kot dve sekundi in bila 25., skromno pa se je z 38. mestom odrezala Špela Bohinc iz Ilirije. Vedno nasmejana Natlačenova je bila po osebnem rekordu zelo zadovoljna: "V redu je. Sicer pa sem sama bolj specialistka za dolge proge na 800 m in 1.500 m prosto, kamor se usmerjam."