Teja Belak je bila po letošnjih izidih kandidatka, da bi za slovensko žensko gimnastiko osvojila prvo medaljo na evropskih prvenstvih, a končalo se je z dvema padcema. Foto: MMC RTV SLO
V Montpellierju podelili polovico medalj na posameznih orodjih
Nastopa in padca Teje Belak na preskoku

športni gimnastiki pri obeh skokih padla in zasedla zadnje, 8., mesto.

V prvem finalnem skoku je Teja Belak veliko tvegala, a malo iztržila, saj je ob premetu naprej prišla prenizko v doskok, kjer se je sesedla. S padcem je šla vrhunska uvrstitev po zlu, s tem pa tudi koncentracija. Tudi v drugem poskusu je namreč Belakova padla, tokrat jo je pri premetu nazaj odneslo predaleč in se je morala loviti na roke.

Za prvi ponesrečeni preskok je dobila oceno 13.366, za drugega pa 13.066, s čimer je s povprečno oceno 13.216 zasedla zadnje, osmo, mesto med finalistkami.

Rusinja preprečila tretjo zlato za Steingruberja
Zmagala je Rusinja Marija Paseka z oceno 15.250, druga pa je bila Švicarka Giulia Steingruber (15,149), ki je bila zlata na zadnjih dveh prvenstvih stare celine. Ruski uspeh je z bronom dopolnila Ksenija Afanaseva (14,866).

Niti zadovoljna niti razočarana
Letos Belakova sicer odlično nastopa na tekmah svetovnega pokala, saj je osvojila drugo in dve tretji mesti. V kvalifikacijah je z nekoliko lažjo vajo dosegla sedmi izid in je pred finalom sodila v krog favoritinj za odličje.
"Nisem niti zadovoljna niti razočarana. Razočarana ne morem biti, glede na vse, kar je bilo - operacijo, prve tekme, da sem tekmovala v finalu. Če bi šla z lažjima skokoma, bi bila sedma ali osma. Na ogrevanju mi je šel iztegnjen salto za 360 stopinj dobro. Čeprav nisem stala, je bil občutek dober. Odločila sem se za to, ne vem pa, kaj se je zgodilo potem. Že na konju sem čutila, da mi ne bo uspelo," je povedala telovadka Gimnastičnega društva Zelena jama.

Belakova z edinim slovenskim finalom
Danes bodo sicer podelili pet kompletov medalj moški na parterju, konju z ročaji in krogih, ženske pa na preskoku in dvovišinski bradlji.

Nastop Belakove je bil edini slovenski finalni nastop na letošnjem EP. Še najbližje finalu je bil Rok Klavora, ki je na parterju osvojil 10. mesto. Tjaša Kysselef je tekmovanje na preskoku končala v kvalifikacijah na 14. mestu. Vsi ostali Slovenci so bili daleč od finalov, vključno s prvim adutom Sašem Bertoncljem na konju z ročaji, ki je v kvalifikacijah dvakrat padel z orodja in zasedel 88. mesto.