Nick Foles je po tekmi takoj objel hčerko Lily. Foto: Reuters
Rob Gronkowski
Rob Gronkowski je v drugem polčasu ujel dve podaji za zadetek. Foto: Reuters
Nick Foles
Nick Foles je imel odličen prvi polčas - podal je za 215 jardov in en zadetek, eno podajo za zadetek pa je ujel sam. Foto: Reuters
Slovenski navijači
Liga NFL je priljubljena tudi v Sloveniji, v več lokalih poteka organiziran ogled tekme. Foto: MMC RTV SLO
Stephen Gostkowski
Stephen Gostkowski se je v 2. četrtini pri izvedbi prostega strela skoraj ustavil, nato pa žogo poslal v vratnico. Foto: Reuters
Navijači Philadelphie na bok prevrnili celo avtomobil
Na Super Bowlu zmaga Philadelphie

Tekmo sta zaznamovala oba napada. Podajalec New Englanda Tom Brady, ki je lovil šesti naslov prvaka, je imel fantastično tekmo, saj je zbral kar 505 jardov (rekord Super Bowlov), trikrat podal za zadetek, a dobri dve minuti pred koncem tekme ob zaostanku 33:38 tik pred svojo končno cono je izgubil žogo, kar je odločilo tekmo.

Na drugi strani je Nick Foles napad Philadelphie prevzel tik ob koncu rednega dela sezone, ko se je poškodoval Carson Wentz. Na tekmi kariere je navdušil, saj je prav tako podal za tri zadetke, enega pa je dosegel sam kot lovilec! "Bil sem miren, igram v dobri ekipi, bili smo samozavestni, nismo želeli razočarati," je bil na podelitvi s hčerko v naročju miren Foles, ki je bil izbran za MVP-ja tekme.

V devetih letih od srednje šole do Lombardijevega pokala
Prvi polčas je bil napadalno izjemno bogat, saj se je prvič v zgodovini Super Bowlov zgodilo, da sta obe ekipi v napadu dosegli več kot 300 jardov (350:323 za New England), a v slačilnico je s prednostjo odšla Philadelphia (22:12). Napada sta enako nadaljevala v nadaljevanju (613:538 za Patse). Trener Doug Pedersen je že v svoji drugi sezoni v "mestu bratske ljubezni" osvojil Lombardijev pokal: "Lahko se zahvalim le Bogu za to priložnost, hvala najboljšim igralcem, ki ste mi to omogočili," je trener na podelitvi komentiral dejstvo, da je še pred devetimi leti treniral v srednji šoli.

Film tekme - 1. četrtina
Prvi napad je dobila Philadelphia, ki je kljub dvema tretjima poskusoma hitro prekorakala skoraj celo igrišče. Prišla je vsega dva jarda od končne cone, ko je kazen zaradi prehitrega štarta dobil Zach Ertz. Eaglesi so se morali zadovoljiti s prosim strelom in tremi točkami.

Skoraj identično se je začel prvi napad Patriotov, ki so prav tako hitro napredovali (za najdaljšo akcijo je poskrbel Chris Hogan, ki je pridobil 28 jardov), a ustavilo se je tik pred rajem, Stephen Gostkowski je zadel lahek prosti strel in izenačil na 3:3.

Dve akciji za 70 jardov
Zeleni so potrebovali dobro minuto za prvi zadetek. Najprej je LeGarrette Blount gazil po tleh in pridobil kar 36 jardov. V naslednji akciji pa je Nick Foles s 34 jardov v končno cono poslal Alshona Jeffreyja, ki je mojstrsko ujel žogo. A umanjkala je pika na i, saj je Jake Elliott zgrešil strel za dodatno točko.

2. četrtina
Patsi tudi v drugem napadu niso imeli težav, a so se spet ustavili na popolnoma istem mestu - 8 jardov od končne cone. A tokrat so imeli težave pri izvedbi prostega strela, saj je žoga že padla, Gostkowski se je pri izvedbi prostega strela ustavil, vseeno streljal na gol, a se je žoga od vratnice odbila nazaj v polje. Patsom se smola ni maščevala, saj so spet takoj dobili žogo, v eni od akciji se je Tom Brady znašel v vlogi lovilca, a čeprav je bil sam, žoge ni ukrotil.

Blount zadel proti zadnjemu delodajalcu
Na drugi strani je Philadelphia spet ekspresno dosegla zadetek, saj je v treh minutah premagala 65 jardov, zadnjo potezo je imel tekač Blount (še lani član Patsov), ki se je v končno cono prebil z 21 jardov. Eaglesom tudi tokrat zadetka ni uspelo potrditi, saj so neuspešno poskušali z akcijo za dve točki. Patsi so serijo 0:14 prekinili s prostim strelom Gostkowskega, ki je bil natančen s 45 jardov.

White razliko znižal na tri
Naslednji napad Philadelphie se je končal s prestreženo podajo Nicka Folesa, na drugi strani pa je Patsom počasi uspelo ujeti momentum, saj je tekač James White znižal na 15:12. A tudi tretji zadetek v prvem polčasu ni prinesel dodatnih točk, saj je Gostkowski zgrešil strel za dodatno točko. Zadnje točke v prvem polčasu je dosegla Philadelphia - začelo in končalo se je s Folesom. Najprej mu je uspela 55 jardov dolga podaja (žogo je ujel Corey Clement), nato se je sam postavil v vlogo lovilca in v četrtem poskusu z enega jarda stekel v končno cono.

3. četrtina
Drugi polčas so odprli branilci naslova, ki so začeli izjemno. Brady je ves čas stavil na Roba Gronkowskega, ki je v tem napadu ujel kar štiri podaje, med drugim tudi tisto za zadetek, s katero so Patsi znižali na 22:19. Tudi Eaglesi so začeli drugi polčas na enak način, Foles je z 22 jardov med dvema branilcema v končni coni našel Clementa in razlika je spet narasla na deset točk (29:19). Igralci v belem so tudi v drugem napadu dosegli zadetek, šah-mat jim je uspel v sedmih potezah, Brady je v končni coni našel Hogana.

4. četrtina
Eaglesi so zadnjo četrtino začeli s prostim strelom, s čimer so vodstvo povišali na +6. A brzovlak Patsov v drugem polčasu se je nadaljeval, saj so še v tretjem zaporednem napadu dosegli zadetek, ples po touchdownu je spet plesal Gronkowski. To je pomenilo, da je New England povedel sploh prvič na tekmi (33:32).

A Philadelphia se je kmalu vrnila v vodstvo, porabila je sedem minut napada, Foles pa je v končno cono poslal Ertza za vodstvo z 38:33. Na drugi strani je Bradyju ostalo 2:21 za zadnji preobrat. A sloviti podajalec je izgubil žogo, kar so na drugi strani kaznovali s prostim strelom za vodstvo 41:33. Patsom je na voljo ostala zadnja minuta, v kateri pa jim ni uspelo do preobrata.

Tekmo gosti novozgrajeni stadion Minnesote, ki je izgubila v konferenčnem finalu in tako za las ostala brez možnosti, da bi kot prva ekipa gostila Super Bowl. Obe ekipi sta v rednem delu izgubili samo po trikrat in nato v končnici unovčili prednost domačega terena.

Brady najstarejši prejemnik nagrade MVP
Dan pred tekmo je bil Brady tretjič v karieri razglašen za MVP rednega dela sezone. Philadelphia je igrala v svojem tretjem Super Bowlu in vendarle prvič zmagala (trikrat je bila že najboljša v Ligi NFL še pred igranjem na Super Bowlih, zadnjič leta 1960). Zadnjič je na Super Bowlu igrala pred 13 leti, ko jo je porazil prav New England. Patsi imajo v eri Toma Bradyja razmerje zmag in porazov 5-3, prav vse poraze sta jim prizadejali ekipi iz konference NFC vzhod (dvakrat Giantsi, tokrat Philadelphia).