Aaron Rodgers (levo) je že do odmora podal za šest  zadetkov. Foto: Reuters
Aaron Rodgers (levo) je že do odmora podal za šest zadetkov. Foto: Reuters
Brandon Marshall
Brandon Marshall je takole poskrbel za enega izmed dveh zadetkov Chicaga v Green Bayu. Chicago je v vsej zgodovini Lige NFL šele druga ekipa, ki je na dveh zaporednih tekmah prejela 50 ali več točk (pred porazom z Green Bayem je bil od Chicaga z 51:23 boljši še New England). Druga ekipa je Rochester Jeffersons iz leta 1923. Foto: Reuters
Marshawn Lynch
Seattlov tekač Marshawn Lynch je dosegel štiri zadetke. New York Giantsi so po tleh 350 jardov ali več nazadnje dopustili davnega leta 1978 proti Buffalo Billsom. Foto: Reuters
Navijačice Jacksonvilla
V Londonu sta se na Wembleyju udarili ekipi Dallasa in Jacksonvilla. Veliko pozornosti med evropskimi ljubitelji ameriškega nogometa so pritegnile tudi navijačice obeh ekip (na fotografiji navijačice Jaguarsov). Foto: Reuters
Ben Roethlisberger
Ben Roethlisberger je na prejšnjih dveh tekmah podal za skupno 12 zadetkov, tokrat je proti Jetsom podal za zgolj enega, njegova ekipa pa je New Jersey zapustila sklonjenih glav. Foto: Reuters

Gre za najstarejši derbi v Ligi NFL, prvič sta se ekipi pomerili 27. novembra 1921, ko je Chicago zmagal z 20:0. Do danes sta se pomerili 190-krat, uspešnejši so Bearsi, ki so slavili 93-krat, 91-krat so zmagali Packersi. Šestkrat se je tekma končala brez zmagovalca.
Rodgersovih šest podaj za zadetek
Bearsi na Lamebau Fieldu niso imeli nikakršnih možnosti. Domači podajalec Aaron Rodgers je tekmo začel z 10 zaključenimi podajami za 146 jardov in podajo za zadetek Brandona Bosticka. Do odmora je 30-letni Kalifornijec podal še za pet zadetkov in svojo ekipo popeljal do vodstva s kar 42:0. Vsekakor polčas, ki ga bodo želeli Bearsi, na čelu z zelo nerazpoloženim podajalcem Jayjem Cutlerjem, ki je na štirih tekmah v Green Bayu vrgel kar 11 prestreženih podaj, čim prej pozabiti. V nadaljevanju so Bearsi sicer zaigrali bolje - Brandon Marshall je dosegel zadetek po Cutlerjevi podaji, pozneje je Chris Williams po začetnem udarcu odtekel 101 jard in zaostanek znižal na 55:14 -, a popolnoma jasno je bilo, da bo zmaga ostala v Wisconsinu. Rodgers je svoje mesto na zelenici odstopil Mattu Flynnu, Packersi pa so tekmo mirno pripeljali do konca.
Giantsi odpovedali v Seattlu
V Seattlu so aktualni Super Bowl zmagovalci Seahwaksi brez večjih težav odpravili New York Giantse (38:17), ki so tekmo sicer začeli solidno in po napakah gostiteljev tudi povedli s 7:14, a so v drugem polčasu popolnoma odpovedali. Seattle je ključ do zmage našel v teku in v drugem delu Newyorčane nadigral s kar 24:0. Zanesel se je predvsem na Marshawna Lyncha, ki je po tleh pridelal 140 jardov in dosegel kar štiri zadetke. Odličen tekač je reševal nerazpoloženega podajalca Russlla Wilsona, ki je zaključil 10 od 17 podaj, dvakrat mu je nasprotnik podajo tudi prestregel. S 350 doseženimi jardi po tleh je Seattle postavil nov rekord franšize. To je bila tudi največja bera jardov po tleh po koncu rednega dela sezone 2012, ko so Kansas City Chiefsi pridelali 352 jardov.
Romo odličen v novembru
V Londonu so na Wembleyju Dallas Cowboysi (pričakovano) ugnali Jacksonville Jaguarse. Levji delež k zmagi so prispevali že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 24:7, v nadaljevanju so vodstvo povišali na 31:7. Podajalec Dallasa Tony Romo je vrgel za 246 jardov in podal za tri zadetke, dva od teh je ujel sijajni Dez Bryant. Romu november sicer zelo ustreza, v tem mesecu je v karieri odigrali 30 srečanj, izgubil jih je zgolj pet. Evropski ljubitelji ameriškega nogometa oziroma Lige NFL bodo na Wembleyju prihodnje leto lahko uživali še trikrat: Miami se bo v divizijskem derbiju 4. oktobra udaril z New York Jetsi, Jacksonville bo 25. oktobra gostil Buffalo, Kansas City pa se bo 1. novembra pomeril z Detroitom.
Jetsi presenetili Steelerse
Za veliko presenečenje so poskrbeli New York Jetsi, ki so v East Rutherfordu z 20:13 odpravili Pittsburgh Steelerse. Ti so blesteli na zadnjih dveh tekmah, ko je podajalec Ben Roethlisberger skupaj vrgel kar 12 podaj za zadetek, tokrat pa je naletel na odlično obrambo Jetsov, ki je prestregla dve žogi in je goste iz Pennsylvanie več kot 50 minut držala pri zgolj treh točkah. Jetsi so sicer do te tekme v celi sezoni prestregli zgolj eno (!) podajo.