Kaja Kajzer je prvo veliko judoistično tekmovanje sklenila v 2. krogu svetovnega prvenstva. Slovenska odprava v Bakuju še čaka na odmeven izid, a glavni aduti še prihajajo na vrsto. Foto: BoBo

20-letni Martin Hojak je za ogrevanje premagal 19-letnega Luksemburžana Claudia Nunesa dos Santosa, po vazariju je v naslednji minuti končal borbo s končnim prijemom v parterju. 31-letni Francoz Guillaume Chaine je bil že po slovesu favorit. V izenačenem dvoboju, kjer sta se tekmovalca večino časa borila za izhodiščni prijem, je odločil protinapad Chaina v drugi polovici, po poskusu Hojaka. Prednost vazarija je Francoz nato suvereno obdržal in odvrnil vse poskuse Ljubljančana ter ga po lanskem Zagrebu premagal še drugič v karieri.

Prva nasprotnica 18-letne Kaja Kajzer je bila mlada Poljakinja Julia Kowalczyk, ki si je v precej bledi borbi prislužila tri kazni za avtomatično diskvalifikacijo. Premočna za mlado tekmovalko Bežigrada je bila nato v naslednjem nastopu Britanka Nekoda Smythe Davis, lani bronasta na SP-ju v Budimpešti. Davisova je Kajzerjevo ugnala z iponom samo 21 sekund pred koncem boja.

Naslov prvaka sta na koncu osvojila Japonka Cukasa Jošida in Južni Korejec An Čangrim.

Slovenci v glavnem mestu Azerbajdžana varčujejo navijaške moči za nastop aktualne olimpijske prvakinje v kategoriji do 63 kg Celjanke Tine Trstenjak, v isti kategoriji bo nastopila tudi Koprčanka Andreja Leški, ki je na prvenstvu četrta nosilka.