Kenyan Drake je ob izteku časa na noge spravil gledalce v Miamiju. Foto: Reuters
Patrick Mahomes
Patrick Mahomes je enkrat izgubil žogo iz rok, a v ključnih trenutkih je bil priseben. Foto: Reuters

Patrioti so prevladovali, a jim nikakor ni uspelo uiti v večjo prednost. Še v zadnji minuti so imeli napad, s katerim bi potrdili zmago, a so bili ustavljeni štiri jarde pred končno cono. Stephen Gostkowski je zadel prosti strel in povišal na 33:28. Gostitelji so imeli čas le še za eno čudežno potezo. Ta je bila sestavljena z dveh lateralnih podaj, žogo je nazadnje dobil Kenyan Drake in po slalomu pretekel 52 jardov in se zvalil v končno cono.

Gronkowski je bil prepočasen
"Samo sesedel sem se, to je bilo res čustveno," je bil zadovoljen podajalec Miamija Ryan Tannehill, ki je še dodal, da glede na postavitev New Englanda v zadnji akciji ni bil pretirano presenečen. Gostujoči trener je v obrambo namreč poslal počasnega Roba Gronkowskega. "Drake 40 jardov preteče v času 4,3, Gronk pa najbrž okrog 4,6 ali 4,7, zato sem bil vesel tega dvoboja," je dodal Tannehill.

Mahomes se je dvakrat rešil s četrtim poskusom
Kansas City je v podaljšku premagal Baltimore s 27:24. Spet je navdušil podajalec Patrick Mahomes, ki je v zadnji akciji rednega dela bil v težkem položaju. Chiefsi so imeli četrti poskus za devet jardov, gostujoča obramba ga je preganjala, nekako se ji je izvil in poslal težko žogo Tyreeku Hillu, ki je pridobil kar 48 jardov. Akcija se je prav tako končala s četrtim poskusom, ko je Mahomes v končno cono poslal Damiena Williamsa. V podaljšku je bil natančen le Harrsion Butker s prostega strela.

Dallas blizu končnice
Podaljšek se je igral tudi v Dallasu, kjer so Kavboji premagali Philadelphio z 29:23 in naredili levji korak proti končnici, saj imajo zdaj v primerjavi s prvaki kar dve zmagi več, do konca sezone pa so le še tri tekme. Slabi dve minuti pred koncem je Dak Prescott v končno cono poslal Amarija Cooperja. Ob izteku prvega polčasa je domači strelec Brett Maher zadel prosti strel, dolg kar 62 jardov.