Ljubljana prvič državni prvak v vaterpolu

V pokritem olimpijskem bazenu v Kranju se je Ljubljana pokazala kot veliko bolj izkušena ekipa. Že v prvem napadu je povedla, nato pa zadetkov do konca prve četrtine ni bilo več. V drugi četrtini je Triglav izenačil, a so gostje nato zadeli kar trikrat zapored in na veliki odmor odšli s prednostjo 4:1.

V tretji četrtini so si gostitelji privoščili preveč nenatančnih podaj, kar so Ljubljančani izkoristili in dosegli štiri zaporedne zadetke za visoko vodstvo z 8:1. To je že pomenilo, da je zmagovalec dvoboja odločen. V zadnjem delu, ko je trener gostov Jure Škof na klop posedel najboljšega igralca in strelca Martina Puša (4), je Triglav to izkoristil in s tremi zadetki nekoliko ublažil poraz.

Po tekmi je predsednik in vratar Ljubljane Andraž Žurman dejal: "Da bomo državni prvaki, smo napovedali lani, ko smo v finalu pokalnega tekmovanja morali priznati premoč Triglavu. Videlo se je, da smo skozi celo leto dobro delali in s kolektivno igro smo zdaj zasluženo osvojili naslov."