Rory McIlroy je svoj prvi major osvojil lani, ko je bil najboljši na OP ZDA. Foto: EPA
McIlroy v Charlestonu razred zase

Severni Irec je porabil 275 udarcev, kar je 13 pod parom igrišča. Svojega prvega zasledovalca Angleža Davida Lynna je premagal kar za osem udarcev. 23-letnik je s tem postal sploh prvi golfist, ki je oba svoja prva majorja dobil z vsaj osmimi udarci prednosti. Lanski zmagovalec Keegan Bradley je osvojil tretje mesto.

Preprost načrt igre
"Neverjetno, to je bil res odličen golf, ostal sem brez besed," je bil nad svojo predstavo navdušen McIlroy. "Moj načrt je bil povsem preprost - igrati preprosto. Prva dneva sem igral s precej nihanji, a zadnji krog je bil res izjemen. Veliko mi pomeni držati pokal za zmagovalca in na njem brati vsa ta velika imena, ki so dobila ta turnir," je še povedal McIlroy.

Woods v drugem delu padel
Američan Tiger Woods, ki si je po polovici tekmovanja delil vodstvo, je končal na 11. mestu, 11 udarcev za McIlroyem. Woods še četrto leto zapored ni osvojil niti enega turnirja velike četverice in tako še vedno ostaja pri številki 14.