Kenbrell Thompkins je takole ujel zadnjo podajo na tekmi. Foto: Reuters
Eddie Lacy
Green Bay je imel v eri Aarona Rodgersa zelo slab tek. Letos pa se je v tem segmentu močno popravil. Eddie Lacy je proti Ravensom po tleh nabral 120 jardov. Foto: Reuters
Geno Smith
Pittsburgh je zmagal prvič v sezoni, v gosteh je premagal NY Jetse z 19:6. Domači podajalec Geno Smith je vrgel dve prestreženi podaji. Foto: Reuters

Patrioti so dve minuti in 22 sekund pred koncem tekme pri zaostanku s 23:27 začeli napad na lastnih 20 jardih, ko je domači podajalec Tom Brady vrgel prestreženo podajo, zaradi česar je ogromno navijačev v Foxboroughu zapustilo stadion.

73 sekund in brez odmorov
A Svetnikom ni uspelo osvojiti novega prvega poskusa, tako so gostitelji dobili še eno priložnost. Napad so začeli na lastnih 30 jardih, do konca tekme je bila še minuta in 13 sekund, Patsi pa niso imeli več odmorov. Brady je hitro nanizal tri podaje za 23, 15 in 6 jardov, nato se je ustavilo 26 jardov pred končno cono, ko je gostiteljem uspela šele četrta akcija.

Žogo v končni coni ujel Thompkins
V zadnji akciji je Brady s 17 jardov na robu končne cone našel Kenbrella Thompkinsa, ki je pet sekund pred koncem gostiteljem prinesel še peto zmago, New Orleansu pa zadal prvi poraz. Brez poraza ostajata tako le še Denver in Kansas City.

Sladkogrenka zmaga za Packerse
Green Bay je v gosteh premagal Baltimore z 19:17. V izjemno slabem prvem polčasu sta prevladovali obrambi, za edine točke pa je za Green Bay z dvema prostima streloma dosegel Mason Crosby (6:0). Packersi so po koncu tretje četrtine vodili že s 16:3, a so se gostitelji vrnili z dvema zadetkoma. Posebej navdušujoč je bil drugi, po katerem so dve minuti pred koncem postavili izid tekme. Akcijo so začeli na lastnih 19 jardih, imeli so 4. poskus za 21, Joe Flacco je najprej podal Tandonu Dossu za 63 jardov, že v naslednji akciji pa v končni coni našel Dallas Clarka. A Green Bay je pametno pokuril čas do konca tekme. Packersi so med tekmo zaradi poškodb ostali brez lovilcev Jamesa Jonsa in Randalla Cobba.

Tudi Yates metal prestrežene podaje
Houston je pred začetkom sezone sodil v krog ekip, ki se bodo borile za Super Bowl, zdaj pa je utrpel že četrti poraz v sezoni. Tokrat je bil na domačem igrišču povsem nemočen proti St. Louisu (38:13). Domači podajalec Matt Shaub, ki je na zadnjih štirih tekmah vrgel prestreženo podajo, ki je bila pretvorjena v zadetek, je tokrat igral sorazmerno dobro (podaje 15/21, 186 jardov). Sredi tretje četrtine si je poškodoval gleženj, zato ga je zamenjal T. J. Yates, kar so navijači navdušeno pozdravili. A Yates je vrgel dve prestreženi podaji, eno od teh je Alec Ogletree po 98 jardov dolgi akciji pretvoril v zadetek. Sam Bradford je za Ramse vrgel tri podaje za zadetek.