Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov in Patrick Franziska so imeli velike težave s Slovenci, v finalu pa so blesteli. Foto: EPA

Na ekipnem evropskem prvenstvu so Nemci, ki so v soboto v polfinalu po izjemnem boju premagali Slovenijo s 3:2, imeli precej manj dela v v finalu in se veselijo sedmega naslova v zgodovini.
Slovenska ekipa je že v petek poskrbela za senzacijo. V četrtfinalu so Bojan Tokić, Darko Jorgić in Deni Kožul s 3:2 premagali Švedsko in si priborili najmanj bron. V soboto so imeli Tokić, Jorgić in Jan Žibrat priložnost, da medaljo z uvrstitvijo v finale še oplemenitijo, a je bila Nemčija močnejša. Slovenija pa se je odlično upirala in izgubila šele po vseh petih dvobojih z 2:3.
Najbolj napet je bil uvodni finalni obračun, ko je prvi zvezdnik Timo Boll s 3:2 premagal Marcosa Freitasa, zmagala pa sta še Dimitrij Ovtcharov in Patrick Franziska.
Romunkam ekipni naslov
V ženski konkurenci so si zlato medaljo priborile Romunke, ki so s 3:2 premagale Nemčijo. Bron sta osvojili poraženi polfinalistki Nizozemska in Rusija. Slovenke so v Luksemburgu igrale v drugi diviziji. V tej so bile najboljše, potem ko so v boju za mesta od 17 do 20 najprej premagale Italijo s 3:2, nato pa še Švico s 3:1, tako da so na koncu EP-ja končale na 17. mestu.