Drew Brees se veseli nove zmage v končnici. Foto: Reuters
Nogometaši Atlante
Nogometaši Atlante so lani igrali na Super Bowlu. Foto: Reuters
Blake Bortles
Blake Bortles je šele tretji podajalec, ki je pri zmagi v končnici Lige NFL več jardov pridobil po tleh kot po zraku. Foto: Reuters
Marcus Mariota
Marcus Mariota je v drugem polčasu zaigral kot prerojen. Foto: Reuters

Svetniki so vodili celotno srečanje, glavnino prednosti so si nabrali v prvem polčasu, ko so dosegli tri zadetke, Drew Brees je podal za dva zadetka, med drugim tudi lepo bombo na Teda Ginna, ki je dosegel 80 jardov dolg zadetek. Tudi gostje so trikrat dosegli točke, a s trojčkom prostih strelov Grahama Ganoja je bila razlika visokih 12 točk (21:9).

Svetniki so se igrali z ognjem
Ko je Alvin Kamara z dveh jardov gostitelje povedel v vodstvo z 31:19, je kazalo, da je vsega konec, saj je na semaforju pisalo le še pet minut. A Panterji se niso predali, saj so po vsega 59 sekundah dosegli zadetek, Cam Newton je podal Christianu McCaffreyju, podaja je bila dolga 56 jardov. Žogo so dobili gostitelji in porabili čas, dve minuti pred koncem pa bi skoraj naredili usodno napako. Pri četrtem poskusu za dva jarda niso predali žoge ali streljali na gol (od končne cone so bili oddaljeni le 31 jardov), ampak so izvedli akcijo, a je Adams prestregel žogo Breesu.

Obramba ustavila zadnji nalet Caroline
Gostje so imeli 111 sekund za zmagoviti napad, 46 sekund pred koncem so prišli celo do 21 jardov do končne cone, kjer so imeli prvi poskus, a je domača obramba izjemno ustavila vse poskuse Panterjev.

Čakali 13 let, a takoj izpadli
V preostali tekmi v Konferenci NFC se je zmage prav tako veselila ekipa iz konference jug, Atlanta je brez težav v gosteh premagala LA Ramse s 26:13. Podajalec Matt Ryan je zbral 218 jardov in zadetek, v končni coni se je znašel tudi tekač Devonta Freeman, za preostale točke pa je poskrbel Matt Bryant (štirje prosti streli). Ramsi so tako hitro končali končnico, v kateri so zaigrali prvič po 13 letih.

Slab dan za podajalca
Mnogi so obračun med Jacksonvillom in Buffalom opisovali kot zgodbo dveh Pepelk. Jaguarji so v končnici zaigrali prvič po letu 2008, še daljšo sušo pa so končali Billsi, ki v končnici niso igrali kar 17 sezon (rekord med severnoameriškimi moštvi v štirih najpriljubljenejših športih). A razplet tekme je bil poln pepela in malo lepih potez, Jaguarji so namreč zmagali z nizkim izidom 10:3. Oba podajalca sta bila res skromna, poraženi Tyrod Taylor je zmogel le 134 jardov, zmagovalni Blake Bortles pa ni zmogel niti do stotice (87). Reševale so ga noge, saj je s teki sam zbral 88 jardov.

Mariota podal sam sebi za začetek preobrata
Preobrat pa je uspel Tennesseeju, ki je na gostovanju pri Kansasu zaostajal že z 21:3, na koncu pa slavil zmago z 22:21. Preobrat je ob koncu tretje četrtine začel gostujoči podajalec Marcus Mariota, ki je podal sam sebi za zadetek, s katerim je znižal na 21:10. Titansi so se znašli pri tretjem poskusu za gol, Mariota je bil že v izgubljenem položaju, v teku je vrgel v končno cono, žoge se je dotaknil domači igralec. Žoga je zletela v naročje Marioti, ki se je vrgel v končno cono. Odločilne točke je šest minut pred koncem dosegel Eric Decker, ki je ujel 22 jardov dolgo podajo.

Naslednji teden bodo končnico začele tudi štiri najboljše ekipe rednega dela sezone.