Brazilski odbojkarji so v finalu premagali Italijo s 3:1 v nizih in naslovu svetovnih prvakov dodali še olimpijsko zlato medaljo.
V reviji vrhunske košarke so se favoriti turnirja izkazali s trdnim blokom in hitrimi napadi. Prvo ime finala je Gilberto Godoy Filho, bolj znan kot Giba, ki je dosegel kar 20 točk za Južnoameričane.

Za najboljšega igralca turnirja so izbrali 27-letnega Gibo. Za povrh se mu je med olimpijskimi igrami doma rodila prva hčerka Nicolle.

Pred tem je Rusija zlahka s 3:0 premagala ZDA in osvojila bronasto odličje. Branilci naslova iz Srbije in Črne gore so se po porazu proti Rusiji poslovili že v četrtfinalu. Za najboljšega igralca turnirja je bil proglašen Italijan Andrea Sartoretti.