Nick Foles je bil presenetljivi junak 9. kroga. Foto: Reuters
Gary Kubiak
Houston je brez Garyja Kubiaka igral občutno slabše. Houston je izgubil še šestič zapored. Foto: Reuters
Rex in Rob Ryan
V bratskem obračunu Rexa in Roba Ryana je nekoliko presenetljivo slavil prvi - Jetsi so doma premagali New Orleans s 26:20. Foto: Reuters
Sean Smith
Kansas City ostaja edina neporažena ekipa (9-0). Chiefsi so se sicer spet mučili in na gostovanju premagali Buffalo s 23:13. Tekma se je prelomila na začetku drugega polčasa, ko so Billsi napadali za vodstvo s 17:3. Sean Smith je prestregel podajo, z žogo pretekel 100 jardov in izenačil na 10:10. Foto: Reuters

Eaglesi so v gosteh zmagali z 49:20, Foles pa je postal šele sedmi podajalec, ki je na eni tekmi vrgel kar sedem podaj za zadetek. V letošnji sezoni je to uspelo že Peytonu Manningu, pred tem pa nikomur od leta 1969 naprej.

Cooper ujel tri podaje za zadetek
Foles je vrgel več podaj za zadetek kot pa je zbral nezaključenih podaj (22/28, 406 jardov, 7 TD). Postal je prvi igralec, ki je vseh sedem podaj za zadetek vrgel še pred zadnjo četrtino. Tri podaje za zadetek je ujel Riley Cooper.

V zadnjih 25 napadih dosegli le tri točke
"Nekaj ljudi je prišlo do mene in so mi povedali za rekord. Sploh nisem vedel, kaj mi je uspelo. Seveda gre velika zahvala mojih soigralcem, ki so mi to omogočili," je bil presrečen Foles, ki je na eni tekmi zbral več TD-jev, kot prej na petih tekmah skupaj (6). Napad Philadelphie je bil v zadnjih tekmah anemičen, saj je v zadnjih 25 napadih zmogel vsega tri točke.

Sanjski polčas za Keenuma in Johnsona
Indianapolis je v divizijskem obračunu v gosteh premagal Houston s 27:24. Prvi polčas je povsem pripadel gostiteljem. Case Keenum (20/34, 350 jardov, 3 TD) je šele drugič začel tekmo, v prvih 30 minutah je kar trikrat v končno cono poslal Andreja Johnsona, ki je bil letos še brez zadetkov, tokrat pa je z devetimi ujetimi podajami zbral kar 229 jardov. Gostitelji so polčas dobili z 21:3, a ostali brez trenerja Garyja Kubiaka, ki je zaradi slabosti med polčasom zapustil tekmo.

Bullock zgrešil tri proste strele
V drugem polčasu pa sta tri zadetke na drugi strani ustvarila Andrew Luck (18/40, 271 jardov) in T. Y. Hilton (121 jardov), s čimer sta v dobrih 11 minutah zaostanek 24:6 spremenila v vodstvo 27:24. Gostitelji so imeli napad, s katerim bi se lahko rešili v podaljšek, a je Randy Bullock ob izteku časa zgrešil prosti strel, dolg 55 jardov. Bullock je imel izjemno slab večer, saj je zgrešil še dva prosta strela (49 in 43 jardov).

Seahawksi izničili 21 točk zaostanka
Še večji zaostanek pa je izničil Seattle, ki je tik pred koncem polčasa pred svojimi gledalci šokantno zaostajal proti Tampi Bay, ki letos še nima zmage, z 21:0. Bucsi so še sredi tretje četrtine vodili s 24:7, a se je gostiteljem uspelo izvleči v podaljšek, v katerem je Steven Hauschka zadel prosti strel, dolg 27 jardov.

Patsi dosegli kar 55 točk
Izjemno razpoložena sta bila napada v Foxboroughu, kjer je New England premagal Pittsburgh s 55:31. Tom Brady (23/33, 432 jardov) je vrgel štiri podaje za zadetek, prvo v sezoni sta ujela tako Danny Amendola kot Rob Gronkowski. Na drugi strani je tudi Ben Roethlisberger dosegel mejo 400 jardov (28/48, 400 jardov, 4 TD, 2 INT). Gostitelji so zadnjo četrtino dobili kar z 28:7. Patrioti so dosegli največ točk v sezoni med vsemi ekipami (55).