Rob Gronkowski je ujel tudi podajo za dve točki. Foto: Reuters
Ben Roethlisberger
Ben Roethlisberger po zadnji akciji ni mogel skriti razočaranja. Foto: Reuters

Patrioti so v derbiju 15. tedna Lige NFL v gosteh premagali Pittsburgh s 27:24. Jeklarji so si že prejšnji teden zagotovili končnico. Spopad dveh vročih favoritov za zmago v Konferenci AFC je bil izenačen in dramatičen vse do zadnjih sekund. Gostitelji so največ vodili za osem, ko je Le'Veon Bell pred koncem tretje četrtine zadel za 24:16.

Gronkowski ujel ključne podaje
Ob koncu zadnje četrtine sta Tom Brady (298 jardov) in Rob Gronkowski (168) spet pričarala čarovnijo. Najprej so Patrioti zadeli prosti strel (24:19), po dobri obrambi pa so imeli na voljo še dve minuti za zmagoviti napad. Bili so izjemno učinkoviti, saj so igrišče prekorakali v samo 70 sekundah. V končno cono se je zvalil tekač Dion Lewis, a glavnino dela je opravil Gronk, ki je ujel tri srednje dolge podaje (za 26, 26 in 17 jardov).

Veselili so se že zmage
Jeklarji so imeli še 52 sekund časa, da se s prostim strelom izvlečejo v podaljške. A že prva akcija je nakazala možnost za zmago. JuJu Smith Schuster je namreč kratko podajo pretvoril v akcijo kar za 69 jardov in žogo prestavil vsega 10 jardov do končne cone. Podajalec Ben Roethlisberger je nato v končno cono poslal Jesseja Jamesa, stadion je eksplodiral od navdušenja, a sodniki so po nekaj minutah razveljavili zadetek, saj James ni imel popolnega nadzora nad žogo, tako je šlo za nedokončano podajo. Pet sekund pred koncem tekme, ko so gostitelji še vedno iskali zmagoviti zadetek, je Big Ben vrgel prestreženo podajo.