Mark Selby je razočaran končal svetovno prvenstvo. Foto: MMC RTV SLO/Miloš Ojdanić
Neil Robertson
Podobno usodo je pred sedmimi leti utrpel Neil Robertson. Foto: MMC RTV SLO/Miloš Ojdanić
Stephen Hendry
Stephen Hendry je bil pojem snukerja v 90. letih, ko je osvojil vseh svojih sedem naslovov svetovnega prvaka. Foto: Reuters
Ronnie O'Sullivan
Blizu izpada je bil tudi Ronnie O'Sullivan, a se je vendarle rešil. Foto: Reuters

Selby je že od februarja 2015 neprekinjeno na vrhu jakostne lestvice in zmagovalec zadnjih dveh svetovnih prvenstev. Letos sicer ni bil v tako dominantni formi kot prejšnja leta, a je v Pekingu dobil generalko pred svetovnim prvenstvom in kazalo je, da bo najboljši spet, ko je to najbolj potrebno. V prvem krogu ga je šokiral Perry, ki je dobil prve štiri igre in nato varno krmaril proti enemu največjih presenečenj.

Blizu ekspresnemu izpadu je bil tudi drugi nosilec Ronnie O'Sullivan, ki je proti Stephenu Maguiru že zaostajal 0:4 in 3:6, a je drugi dan tekmovanja znal vse nadomestiti in je slavil z 10:7. Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo o snukerju in svetovnem prvenstvu (tabela je na dnu članka). Še vedno ste vabljeni k zastavljanju vprašanj.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

1.145. Kolikokrat (in komu) se je že zgodilo, da se je branilec naslova poslovil v prvem krogu. Zdi se mi tudi, da se je to zgodilo pred kratkim, imam prav?

Polona Rus

Moderni snuker se igra od leta 1969, ko se na svetovnih prvenstvih spet igra na izpadanje. Selby je v tem obdobju postal deveti svetovni prvak, ki se je poslovil brez ene same zmage. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

Mark Selby2018

Opomba: Letnice predstavljajo leto, v katerem je aktualni svetovni prvak izpadel brez ene same zmage.

1.146. Ronnie O'Sullivan je v prvem krogu presegel mejo tisočih osvojenih iger v Cruciblu. Ali je v tem rekorder?
Štefan

Ne, do vodilnega Stephena Hendryja ga loči še 67 iger, na letošnjem turnirju pa jih lahko osvoji še največ 61, kar pomeni, da tega rekorda letos še ne bo popravil. V spodnji tabeli so navedeni vsi igralci, ki so presegli mejo 500 osvojenih iger.