Torrey Smith v Ligi NFL igra drugo sezono. Foto: EPA
Matthew Stafford
Ena bolj nenavadnih tekem je bila v Nashvillu, kjer je Tennessee v podaljšku premagal Detroit s 44:41. V tekmi preobratov je bilo samo v zadnji četrtini doseženih 46 točk (25:21 za Detroit). Gostujoči podajalec Matthew Stafford se je poškodoval v 2. polčasu. Na sceno je nato stopil Shaun Hill, ki je v zadnjih 18 sekundah tekme vrgel dve podaji za zadetek! A to je bilo premalo za zmago, v podaljšku je Rob Bironas zadel prosti strel, dolg 26 jardov. Foto: Reuters

Odločitev je padla že ob izteku igralnega časa, ko je novinec Justin Tucker zadel prosti strel, dolg 27 jardov. V ospredju dvoboja je bil sicer domači lovilec Torrey Smith, ki je v soboto v prometni nesreči izgubil brata. Še nekaj ur pred tekmo ni vedel, ali bo igral, nato je zablestel v polnem sijaju.

Ujel dve podaji za zadetek
Smith je namreč ujel šest podaj za 127 jardov, med drugim pa je ujel dve za zadetek. Med drugim tudi štiri minute pred koncem, ko so se Ravensi približali na 30:28. Patrioti so slabi dve minuti pred koncem predali žogo, gostitelji pa so hitro "prehodili" igrišče in Tuckerju omogočili odločilni strel.

Soigralci so mu pomagali
"Bilo je težko. Spal sem le eno uro, dolgo nisem vedel, če bi sploh igral. Čustveno sem bil povsem izčrpan. A ko sem prispel na stadion, sem se počutil vse bolje. Vesel sem, da sem prišel sem, igralci so mi veliko pomagali," je razložil Smith.

Houston prvič sezono začel s 3-0
Le še tri ekipe imajo popoln izkupiček zmag: presenetljivo Arizona, Atlanta in Houston. Texansi so v enem od derbijev slavili v Denverju z 31:25. Houston je sploh prvič v 11 letih obstoja začel sezono s tremi zmagami. Pri gostih je blestel Matt Shaub s štirimi podajami za zadetek. Po treh četrtinah je bilo tako že 31:11. Gostitelji so v zadnjih 15 minutah sicer dosegli dva touchdowna, a izgubili še drugič zapored. Domači podajalec Peyton Manning je 64. v karieri vrgel več kot 300 jardov, s čimer je zdaj sam prvi na tej lestvici. Eno 300+ jardov tekmo manj ima Dan Marino.

S 95 jardov dolgim tekom dvignil Chiefse
Od aktivnih podajalcev je najbližje Drew Brees (59). New Orleans je sicer eno od razočaranj sezone, Svetniki so namreč še vedno brez zmage. Tokrat so s 27:24 doma izgubili proti Kansas Cityju. New Orleans je še sredi tretje četrtine vodil s 24:6, a nato ni dosegel niti točke več. Chiefse je na noge dvignil Jamaal Charles, ki je s tekom, dolgim 91 jardov, dosegel zadetek. Charles je tekmo končal pri 233 jardih, s čimer je le za 26 jardov zaostal za svojim klubskim rekordom.