Milica Mandić je na olimpijskih igrah v Londonu osvojila edino zlato medaljo za Srbijo. Foto: EPA

Mandićeva je dobila največ podpore v glasovanju srbskih športnih asov, legend ter prejšnjih dobitnikov naslova. Prejela je 87 točk, 50 več od Đokovića in srebrne olimpijske strelke Maksimovićeve. 21-letna Mandićeva je zlato kolajno v Londonu dobila v kategoriji nad 67 kg, kjer je nastopala tudi Nuša Rajher.

Đoković je leto sklenil kot vodilni teniški igralec na svetovni jakostni lestvici ATP. Zmagal je na OP-ju Avstralije in sklepnem turnirju sezone v Londonu, uvrstil pa se je tudi v finale Roland Garrosa in OP-ja ZDA. Na olimpijskih igrah ni izpolnil visokih pričakovanj srbske športne javnosti, saj je osvojil četrto mesto.