Jim Harbaugh je bil med sezono deležen precej kritik, ker je mesto prvega podajalca po lažji poškodbi Alexa Smitha hitro predal Colinu Kaepernicku. A njegova odločitev se je zdaj izkazala za pravilno, saj je 49-erse popeljal na Super Bowl. San Francisco je do zdaj dobil vseh pet finalnih nastopov, štirikrat je bil podajalec legendarni Joe Montana, enkrat pa Steve Young. Foto: Reuters
Ray Lewis
Ray Lewis je pred začetkom končnice napovedal upokojitev po sezoni. Zdaj je jasno, da bo svojo zadnjo tekmo odigral na največjem odru - Super Bowlu. Lewis je sicer edini član Baltimora, ki je prvak postal že v sezoni 2002. Foto: EPA

San Francisco, ki ga vodi Jim Harbaugh, je v finalu Konference NFC v gosteh premagal Atlanto z 28:24. 49-ersi so s tem še 11. klub, ki so se v zadnjih 12 letih iz svoje konference prebili na Super Bowl. Dvakrat je v tem obdobju to uspelo le NY Giantom, ki so obakrat (2007, 2011) nato v finalu premagali New England.

Falconsi zapravili prednost 17 točk
Atlanta je podobno kot prejšnji teden proti Seattlu začela silovito in povedla s 17:0 ter na odmor odšla s prednostjo 24:14. Matt Ryan je podal za tri zadetke in prve tri četrtine žoge metal le v naročje Julia Jonesa (182 jardov), Roddyja Whita (100) in Tonyja Gonzaleza (78).

San Fran po tleh dosegel kar tri zadetke
A v drugem polčasu je začela delovati gostujoča obramba (ki je tudi izkoristila manjše težave Ryana z ramenom), Colin Kaepernick pa je mojstrsko vodil napad. Natančen je bil po zraku (16/21 za 233 jardov in 1 TD), njegovi tekači pa so parali domačo obrambo po tleh. Frank Gore je tako dvakrat stekel v končno cono, enkrat pa LaMichael James.

Patsi vse točke dosegli v prvem polčasu
V finalu Konference AFC je Baltimore, ki ga vodi John Harbaugh, v gosteh nekoliko presenetljivo izločil New England z 28:13 in se mu maščeval za lanski poraz v isti fazi končnice. Patsi so v prvem polčasu igrali dobro in odšli na odmor s prednostjo 13:7. A to so bile zadnje njihove točke.

Flacco po odmoru vrgel za tri zadetke
V drugem polčasu je eksplodiral gostujoči podajalec Joe Flacco, ki je vrgel tri podaje za zadetek, dve je ujel Anquan Boldin, eno pa Dennis Pitta. Svoje je naredila še obramba, ki je ustavila Toma Bradyja. Patrioti so štirikrat prišli v rdečo cono, a to le enkrat pretvorili v sedem točk. Brady je v zadnji četrtini vrgel kar dve prestreženi podaji.

Super Bowl bo 3. februarja v New Orleansu. Brata Harbough sta se pomerila že v lanski sezoni, ko je Baltimore doma na zahvalni dan slavil s 16:6.