Luke Donald je prvi dan dosegel 5 birdiejev (udarec pod parom luknje). Foto: Reuters

Tekmovanje na igrišču Merion pri Philadelphiiso so ovirale nevihte in močan dež, zaradi katerega so ga morali dvakrat prekiniti. Celoten prvi krog je tako končalo le približno polovica igralcev.

Donald je končal pri 13. luknji, pri kateri je zadel še tretji zaporedni biedie. Drugo mesto trenutno zaseda Američan Phil Mickelson, zmagovalec treh turnirjev masters in petkratni drugouvrščeni na odprtem prvenstvu ZDA, ki je 18 lukenj končal s tremi udarci pod parom igrišča. Mickelson je le eden od dveh med prvo 15-erico, ki je odigral vseh 18 lukenj.

Številka 1 na svetovni lestvici Tiger Woods je slabo začel turnir, saj je po desetih luknjah končal z dvema udarcema nad parom, kar zadošča le za 51. mesto.