Zmagovalna kombinacija dneva - Aaron Rodgers in Randall Cobb sta skupaj dosegla tri zadetke. Foto: Reuters
Le'Veon Bell
Le'Veon Bell je bil predober za obrambo Miamija. Foto: Reuters

izid enostranski.

Razplet tekme je bil še najbolj negotov v Green Bayu, kjer so domači Packersi premagali NY Giantse z 38:13. Ta ugotovitev je nekoliko nenavadna, saj je bila na tej tekmi sploh največja končna razlika. Obramba Giantsov je večino prvega polčasa dobro pazila na domačega podajalca Aarona Rodgersa, ki pa se je ogrel v zadnjih dveh minutah, ko je podal za dva zadetka. Prvo podajo je s petih jardov ujel Davante Adams, drugo (dolgo 42 jardov) pa v akciji Hail Mary Randall Cobb. Packersi so v hipu zaostanek 0:6 obrnili v vodstvo 14:6.

Končna serija 24:0
Giantsi se niso vdali in so sredi tretje četrtine po zadetku Tavarresa Kinga znižali na 14:13, a sledila je zaključna simfonija sirarjev, ki so do konca tekme nanizali 24 točk. Rodgers je v končni coni še dvakrat našel Cobba.

Zdaj odhajajo v Dallas
"Po akciji Hail Mary nam je vse steklo kot namazano. V drugem polčasu smo padli v ritem, sam sem bil vse boljši v tem, da sem pravočasno vrgel žogo. Res super tekma," je bil zadovoljen Rodgers, ki v naslednjem krogu potuje v Dallas, k najboljši ekipi rednega dela sezone.

Bell na prvi tekmi ni razočaral
Gladko je zmagal tudi Pittsburgh, ki je s 30:12 povozil Miami. Sploh prvič je v končnici nastopil tekač Jeklarjev Le'Veon Bell, ki je imel svoj dan, saj je zbral 167 jardov (klubski rekord v končnici) in dva zadetka. Odlično je tekmo začel tudi Antonio Brown, ki je že v prvi četrtini dosegel dva izjemno dolga zadetka (50 in 62 jardov), nato ni dobil veliko priložnosti, saj so se gostitelji odločili za preverjeno taktiko kurjenja časa s tekom.