Randall Cobb je po poškodbi ujel dve podaji za zadetek. Foto: MMC RTV SLO/Reuters
Aaron Rodgers
V tem trenutku je Aaron Rodgers izgubil žogo, a se nekaj sekund vseeno veselil zadetka Boykina. Foto: Reuters
LeSean McCoy
LeSean McCoy je po tleh pridelal 131 jardov in na koncu zbral 1.607 jardov. Po letu 1949 in Stevu Van Burenu je postal prvi igralec Philadelphie, ki je končal na vrhu lestvice tekačev. Foto: Reuters
Drew Brees
Podajalec New Orleansa Drew Brees je sezono končal s 5.162 jardi in s tem še četrtič v karieri premagal mejo 5.000 jardov v eni sezoni. To mejo je uspelo premagati le še štirim podajalcem (Dan Marino 1984, Tom Brady 2011, Matthew Stafford 2011 in Peyton Manning 2013), vsem le v eni sezoni! Foto: Reuters

Aaron Rodgers se je po skoraj dveh mesecih odsotnosti zaradi poškodbe ključnice vrnil v dres Green Baya, ki je v boju za zmago v diviziji NFC sever gostoval pri večnem tekmecu Chicagu in zmagal s 33:28.

Nenavadni zadetek Boykina
Eden najboljših podajalcev te generacije je začel slabo, saj je v prvem polčasu vrgel dve prestreženi podaji, tri minute pred koncem prvega polčasa pa je še izgubil žogo. A pri tem je naredil potezo polčasa. Vsi so namreč mislili, da je šlo za nedokončano podajo, zato so igralci mirovali kar nekaj sekund, a sodniška piščalka je ostala nema. Jarrett Boykin je v rokah držal žogo, Rodgers pa mu je svetoval, naj steče v končno cono. Na presenečenje vseh so sodniki akcijo priznali. Počasni posnetek je namreč pokazal, da je Rodgers res izgubil žogo, zaradi česar je ta ostala živa.

Odločila povratnika Rodgers in Cobb
Drugi polčas so bolje začeli gostitelji, ki so v razmiku 11 minut dosegli tri zadetke in povedli z 28:20. Njihov napad je tekel na krilih Matta Forteja (110 jardov, 2 zadetka po tleh, eden po zraku). V zadnji četrtini pa je Green Bay odgovoril z 12 točkami. Najprej je v končno cono stekel Eddie Lacy. Nato je sledil zadnji napad, v katerem so morali Packersi premagati 87 jardov. Kar trikrat so bili primorani v izvajanje četrtega poskusa in vselej se jim je tveganje poplačalo. V četrtem poskusu za 8 jardov je Rodgers 38 sekund pred koncem tekme s pravo bombo našel še enega povratnika po poškodbi Randalla Cobba, ki je postavil izid tekme. Green Bay bo prihodnji teden v uvodnem krogu končnice gostil neugodni San Francisco.

Orton v slogu Roma - prestrežena podaja
Philadelphia je v boju za krono NFC vzhod v gosteh premagala Dallas s 24:22. Eaglesi so vodili ves čas. Zadnje točke so dosegli šest minut pred koncem, ko je Bryce Brown po teku za šest jardov Eaglese povedel v vodstvo s 24:16. Na drugi strani je Kyle Orton vrnil s podajo Dezu Bryantu za 32 jardov. Ker je bila razlika dveh točk, so bili gostitelji prisiljeni v akcijo za dve točki, ki pa ni uspela. Kavboji so vseeno imeli še eno priložnost za zmago, a je Kyle Orton (v slogu prvega podajalca, sicer poškodovanega Tonyja Roma) vrgel prestreženo podajo. Philadelphia bo v končnici gostila New Orleans.

Succop dal San Diegu novo priložnost
V konferenci AFC so bili v igri za drugo povabilo Miami, Baltimore, San Diego in Pittsburgh. V prvih nedeljskih terminih sta Miami in Baltimore izgubila, Pittsburgh pa je zmagal in bil s tem presenetljivo še vedno v igri za končnico, čeprav je imel pred zadnjim krogom najslabše izhodišče. San Diego je nato v popoldanskem terminu šele v podaljšku premagal Kansas City (ta je igral z drugo postavo, saj je imel v vsakem primeru zagotovljeno vlogo petega nosilca). Chiefsi so ob koncu rednega dela tekme izvajali prosti strel, a je bil Ryan Succop z 41 jardov nenatančen.

Manning vzel še Breesov rekord
Denver je potrdil prvo mesto v konferenci AFC z zmago v Oaklandu s 34:14. Broncosi so s prvo postavo igrali le v prvem polčasu (31:0), a Peyton Manning je imel dovolj časa za nove rekorde. Vrgel je štiri podaje za zadetek in s tem število povišal na 55 (prejšnji rekord je bil 50), na koncu pa zbral 5.477 (en jard več od Drewa Breesa iz leta 2011).

ARIZONA - SAN FRANCISCO 20:23
SAN DIEGO - KANSAS CITY 27:24 (podaljšek)
SEATTLE - ST. LOUIS 27:9

Lestvice, Konferenca AFC

Vzhod: New England * (12-4), NY Jets, Miami (8-8), Buffalo (6-10).
Sever: Cincinnati * (11-5), Pittsburgh, Baltimore (8-8), Cleveland (4-12).
Jug: Indianapolis * (11-5), Tennessee (7-9), Jacksonville (4-12), Houston (2-14).
Zahod: Denver * (13-3), Kansas City * (11-5), San Diego * (9-7), Oakland (4-12).

Konferenca NFC

Vzhod: Philadelphia * (10-6), Dallas (8-8), NY Giants (7-9), Washington (3-13).
Sever: Green Bay (8-7-1) *, Chicago (8-8), Detroit (7-9), Minnesota (5-10-1).
Jug: Carolina * (12-4), New Orleans (11-5), Atlanta, Tampa Bay (4-12).
Zahod: Seattle * (13-3), San Francisco * (12-4), Arizona (10-6), St. Louis (7-9).