Eva Terčelj v skupnem seštevku svetovnega pokala zaseda peto mesto. Foto: MMC RTV SLO

Slovenska kajakašica na divjih vodah Eva Terčelj je v Pragi na tekmi svetovnega pokala osvojila tretje mesto v slalomu.

Zmage se je veselila Nemka Ricarda Funk (108,59), ki je sicer zbrala šest kazenskih sekund. Druga je bila Brazilka Ana Satila (+2,16), tretja pa Terčeljeva (+2,78), ki se je prav tako trikrat dotaknila vrat. V polfinalu je nastopila tudi Urša Kragelj, ki je z 12. mestom za las ostala brez finala.

V dvosedu kanuistov sta Luka Božič in Sašo Taljat v polfinalu zgrešila vrata in osvojila 19. mesto med 20 čolni. Zmage sta se veselila slovaška bratranca Ladislav in Peter Škantar.