Lilly King je zadnji dan osvojila dve zlati medalji. Foto: Reuters
Katinka Hosszu
Katinka Hosszu je osvojila sedmi naslov svetovne prvakinje, prav vse so iz 200 in 400 metrov mešano. Foto: Reuters
Kingovi sv. rekord, Hosszujeva poskrbela za nov praznik

Ameriški plavalci so zadnji dan svetovnega prvenstva v vodnih športih le še potrdili primat prve plavalne velesile, saj so osvojili še štiri zlate medalje. Skupaj jih imajo kar 18.

Druga na tej lestvici je Velika Britanija, ki jih ima "le" štiri. Zadnji dan v Budimpešti so gledalci videli dva svetovna rekorda, pri obeh je sodelovala Lilly King. Najprej je zgodovino pisala na 50 metrov prsno (plavala je 29,40 in rekord popravila za osem stotink), pozneje pa še s štafeto 4 x 100 mešano. Američanke so s časom 3:51,55 svoj rekord popravile za pol sekunde.
Srebro in bron sta osvojili Rusinja Julija Jefimova in druga Američanka Katie Meili, ki sta se z 29,57 in 29,99 prav tako spustili pod 30 sekund. Kingova je na prvenstvu že osvojila zlato na 100 m prsno, Jefimova pa na 200 m prsno. "Zelo sem vesela, saj sem kljub koncu tekmovanja še zmogla zbrati moč za odličen dosežek," je dejala rekorderka, ki se je doslej posvečala obema daljšima olimpijskima razdaljama.

Katinka Hosszu do zlata
Navijače je navdušila Katinka Hosszu z zmago na 400 metrov mešano. Navijači so v nogometnem vzdušju tako slavili drugo plavalno zlato na prvenstvu. Srebrno Španko Mireio Belonte je prehitela za skoraj tri sekunde, še sedem desetink je zaostala Kanadčanka Sydney Pickett.

Sedmo zlato za Švedinjo
Švedinja Sarah Sjöström je po sobotnem svetovnem rekordu potrdila vlogo favoritinje na 50 metrov prosto in se veselila sedme zlate medalje na svetovnih prvenstvih. Američan Caeleb Dressel je prvenstvo končal kar s sedmimi zlatimi medaljami.