Petar Muslim je bil s tremi zadetki najboljši strelec hrvaške reprezentance. Foto: EPA

Italija je na koncu tretje četrtine ob sireni izenačila na 5:5, nato pa prvič povedla in vodila tudi s 7:6. Stefano Luongo je tri minute pred koncem povišal na 8:6, Madžarom pa kaj več kot znižanje izida ni uspelo.
V sosedskem četrtfinalnem dvoboju je Hrvaška prepričljivo z 10:4 premagala Črno goro. Hrvati so se tako šestič zapored prebili v polfinale SP-ja, na zadnjih treh prvenstvih so bili vselej bronasti. Prvi polčas so s štirimi zadetki z igralcem več dobili s 4:0, vratar Josip Pavić pa je v prvi polovici tekme zbral 11 obramb. Na začetku zadnje četrtine so z dvema goloma od daleč vodstvo povišali na 9:3 in dokončno odločili zmagovalca. Črna gora je po srebru v Barceloni 2013 tokrat ostala brez medalje.

Hrvaška, olimpijski zmagovalec iz Londona 2012, se bo v četrtek v polfinalu pomerila z Grčijo, ki je bila po streljanju 5-metrovk z 12:11 boljša od Avstralije.
Italija bo igrala proti Srbiji, ki je z 12:7 premagala ZDA. Italijani so bili nazadnje svetovni prvaki leta 2011 v Šanghaju, ko so v finalu ugnali prav Srbe. Ti so aktualni evropski prvaki, lani so v Budimpešti zlato medaljo osvojili po finalni zmagi nad Madžari.