Ronnie O'Sullivan je v napadu prikazal za svoje standarde povprečno igro (sicer zelo dobro), v obrambi pa je navduševal s potrpežljivostjo. Foto: EPA
Ali Carter
Ali Carter igra v svojem drugem finalu na svetovnih prvenstvih. Foto: EPA

V izjemno živčnem in napetem uvodnem delu je bil izid le dvakrat poravnan (2:2, 3:3), sicer je O'Sullivan vodil večji del dvoboja in bi si pred odločilnim dnem lahko nabral še višjo prednost.

Trenutek genialnosti: niza 92 in 141 točk
Trikratni svetovni prvak je največje prebliske genialnosti prikazal ob koncu popoldanskega sporeda. V sedmi igri je nanizal niz 92 zaporednih točk, ta vsota sicer še zdaleč ni rekordna, a O'Sullivan je navdušil, saj je imel večino rdečih krogel v izjemno težkem položaju, ki jih je s pravimi "umetninami" potapljal v žepe. Že v naslednji igri pa je z nizom 141 točk postavil tudi najvišji niz finala (kar je tudi tretji najvišji na prvenstvu).

Na dnu novice si lahko ogledate zadnji popoldanski igri, ko je O'Sullivan nanizal 92 in 141 točk.

Opa demonstrirala dobro obrambno igro
Večerni del sta igralca zaznamovala s sila potrpežljivo igro, kjer sta kot za stavo nizala "safteyje" in se le redko odločala za napadalno igro. Carter je imel kar nekaj težav pri nadzoru nad belo žogo in potapljanju črne ob robu mize, a je z nekaj sreče izid v zadnji igri znižal na 10:7.

Higgins se je lani po 10:7 vrnil
Letalec je lahko bolj zadovoljen kot v svojem edinem finalu, ko je pred štirimi leti prav proti O'Sullivanu zaostajal z 11:5. Upal pa bo tudi na ponovitev lanskega finala, ko je John Higgins po prvem dnevu zaostajal proti Juddu Trumpu prav tako z 10:7, nato pa dan pozneje slavil z 18:15.