Rokomet
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.6 od 19 glasov Ocenite to novico!
Luka Žvižej
Luka Žvižej je dosegel zadnja dva zadetka na tekmi za Celjane. Foto: Urban Urbanc
Matjaž Brumen
Matjaž Brumen je bil najučinkovitejši pri Koprčanih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
VIDEO
Bundalo: Tudi točka je ve...

Bundalo prehitel sireno za remi na derbiju

Luka Žvižej z 10 goli prvi strelec srečanja
16. september 2012 ob 20:01
Koper - MMC RTV SLO

Rokometaši Cimosa Kopra in Celja Pivovarne Laško so se v prvem derbiju nove sezone državnega prvenstva razšli brez zmagovalca (30:30).

Koprčani so vodili večji del srečanja, v prvem polčasu tudi že s štrimi goli razlike (17:13). Ko so v 52. minuti ob prednosti dveh igralcev več ušli na 28:25, je kazalo, da se je tehtnica dokončno nagnila na njihovo stran.

A pivovarji se niso predali. V dramatični končnici je najboljši strelec tekme Luka Žvižej dobro minuto pred koncem izenačil na 29:29, nato pa tudi zabil gol za 30:29. Cimosu je preostalo le še 13 sekund za zadnji napad, ki so ga po domiselni akciji zaključili sanjsko - z zadetkom Uroša Bundala.

1. NLB LEASING LIGA, 2. krog

CIMOS KOPER - CELJE PIVOVARNA LAŠKO
30:30 (17:14)
Brumen 9, Manojlović 7, Bundalo 3, Dobelšek, Konečnik, N. Poklar in Rapotec 2, Bombač 1; Žvižej 10, Marguč 7, Lekai in Toskić 5, Mlakar, Skube in Zelenović po 1.

# 17.09.2012 ob 06:29
Škoda je res, ker je naša liga ena najboljših, prenosov pa ni. Rokomet bi dobil šena večji prepoznavnosti. Prav užitek bi si bilo v nedeljo pogledati takšno tekmo na TV in lažje bi bilo nato ocenjevati sodniške odločitve. Odgovorni zamislite si.
MIRNČAN
# 17.09.2012 ob 10:11
Res ne vem kaj delajo v vodstvu rokometne lige da ne uredijo prenosa. Ker to je katastrofa da se take tekme ne prenašajo.
mikedean
# 17.09.2012 ob 08:55
Najtrofejnejši moštveni šport v Sloveniji, pa ni bilo prenosa. Ajeje.
toni66
# 16.09.2012 ob 20:43
Tokrat v glavni vlogi stara znanca Žibert in Masleša. Sramota.
Urška00
# 17.09.2012 ob 12:01
Rundek, dvorana ni bila napol prazna. Bonifika je že dlje časa najbolje obiskana dvorana v Sloveniji (kar se obiska rokometnih dvobojev tiče) in ljubitelji rokometa na primorskem smo na to ponosni in hkrati občutljivi, ko nekdo "na palec" tako zapiše.

Remija sem vesela, ker bi se lahko končalo drugače. Frediju se je, s tem ko je čakal do zadnjega z minuto odmora, sicer poklopilo, me pa jezi, ker je ni vzel prej in vsaj poskusil preprečiti izenačenje Celjanov. Ne razumem ga in ne razumem že 3 leta. Prav dam tudi tistim, ki pišete, da Škof včeraj ne bi smel stopiti v zadnjem delu na igrišče in v prvem bi moral prej na klop. Me pa veseli, da so moji sosedje Koprčani dobili Manojlovića. On je velik igralec. In ko bo imel Bombač na desni celega Krivokapića, to sicer v tem trenutku izgleda nemogoče, bo Cimos zelo težko premagati. Komaj čakam.
lumpeezzy
# 16.09.2012 ob 22:32
pac ni dolocen nek igralec, ki bi zaradi tega, ker je trener dobil 2min izključitev, tudi sam moral biti kaznovan s prepovedjo igre 2min. kar je cannex ze zgoraj napisal.
lumpeezzy
# 16.09.2012 ob 22:31
v rokometu igralec ne "pociva" namesto klopi. igra se zgolj z igralcem manj.
Paperino
# 16.09.2012 ob 20:42
Za moj okus občutno pregroba igra. To ni več obramba, to je bilo pretepanje.

In tudi to mi ni jasno, kako lahko ostane nekaznovana napaka klopi, ko v igro pošlje igralca, ki je na klopi zaradi kazni 2 minut.

Sicer pa si je Koper sam zapravil zmago in so lahko še srečni s točko. Škof se mi zdi, da ni ubranil niti enega strela :(
1123
# 17.09.2012 ob 07:40
a je še koga razpizdlo ko je radojkovič dau nazaj v igro škofa v drugem polčasu?
bassivityxy
# 17.09.2012 ob 01:11
Pa dobro vstalaprimorska, človek ti je lepo razjasnu situacijo, tudi povedu da je blo par napak pri sojenju za obe strani, ti pa moreš težiti zaradi enega outa? Si pomislil da je lahko človek spremljal tekmo 2m od tistega outa/kota in je morda bolje videl kaj se je zgodilo?

Če bi nekateri navijači videli malo dlje od svojega kluba bi blo vse veliko lepše.
alamo
# 16.09.2012 ob 23:35
16:3 Komentar!!

Pravila nikjer ne omenja da bi dolocili igralca ki mora biti na klopi za dve minuti...
alamo
# 16.09.2012 ob 23:21
vstalaprimorska tule si se pa malo zmotil... Poznavanje pravil Canexa je zelo dobro, je tocno tako kot je napisal! Pri izkljucitvi uradne osebe mora nedolzni igralec na klop in ce so na semafor napisali stevilko igralca ki se je pac usedel na klop je casomerilec naredil napako ker ta igralec ni izkljucen za 2 min ampak uradna oseba!! To pomeni da se sicer ekipa zmanjsa za nedolznega igralca ampak on lahko igra ce se pravilno menja...
canex
# 16.09.2012 ob 23:12
Vstalaprimorska- Sam sem bil kar nekaj let sodnik, sedaj pa pomagam na drugem področju rokometa, zato posledično poznam kar nekaj sodnikov in delegatov. S tem se ne hvalim ampak je pač dejstvo. Jaz pravila poznam "napamet" zato ti lahko še enkrat zatrdim, da je bila sodniška odločitev v tem primeru pravilna ( je pa bilo veliko ostalih napačnih- v škodo obojih, npr. dosojen stranski met namesto vratarjevega v začetku tekme). V pravilih PIŠE, da 2min počiva nedolžen igralec. Ne določajo pa kateri in kateri kako dolgo. Torej je edini pogoj, da igra kaznovano moštvo z 1 igralcem manj. Zato se tudi na semafor napiše št, ki je nima noben igralec (npr.99) in ne št. "nedolžnega igralca".
Če bi vsi poznali pravila in bi se tudi trenerji/gledalci/igralci udeležili kakšnega seminarja stanje v rokometu boljše.
canex
# 16.09.2012 ob 22:15
Vstalaprimorska- Res sem se zatipkal. Mislil sem igralec in ne gledalec.
Komentar sem pa podal popolnoma objektivno, saj nisem navijač nobenega izmed klubov. Na tekmi sem bil slučajno, ker sem poslovno na Obali. Situacijo pa sem ti razložil, ker pravila zelo dobro poznam (delam v rokometu), pritrdil pa mi je tudi delegat tekme g. Merkan. Klub se ima še vedno možnost pritožiti na sodniško organizacijo g. Juratovcu. Priložiti je potrebno le posnetek tekme. Če bo pa klub s pritožbo kaj dosegel, pa ne moreš vedeti niti ti, niti jaz, zato obstaja disciplinska komisija.

*Mi lahko navedeš člen po katerem sklepaš, da gre za grobo kršenje rokometnih pravil? Sam sem poglavje Kazni preletel še enkrat in nikjer nisem zasledil tega, kar trdiš ti.
tenisač
# 16.09.2012 ob 21:55
Bravo Celje.
vstalaprimorska
# 16.09.2012 ob 21:51

cannex, ni nedolžni gledalcev. Seveda si si prilagodil pravila v korist Celja. Igralec, kateri je izključen namesto trenerja ali kogarkoli s klopi nikakor ne sme na igrišče. To je groba materialna kršitev rokometnih pravil in Koper bi verjetno s kakšno pritožbo kaj dosegel. Seveda ti klubska zaslepljenost ne dovoli razmišljati drugače, zamisli pa se, kako bi ti sam reagiral, da se je to zgodilo na drugi strani. Škof - grobar slo rokometa.
Rowbi
# 16.09.2012 ob 20:31
Zakaj pa Mačkovšek ni špilal?
Matič ga ni dal v ekipo piše na Celjski spletni strani, kaj je pa narobe?
Nimajo glih 4 levih bekov, da bi lahko kr enga pustil doma..
-Hvala, da priznaš zmoto.
-Glede outa sem sedel povsem levo gledano v smeri zapisnikarske mize, tako da se je omenjena sporna situacija zgodila povsem pred mano. Sodnik je naredil napako, ker je bil s hrbtom obrnjen proti vzdolžni črti, zato ni videl, kje je žoga prečkala igrišče ( to sem ti želel dati zgolj kot primer, da sojenje ni bilo na dovolj visoki ravnj)

- Ja po novih pravilih so možne 3 minute odmora ( pogoj je, da mora biti ena vzeta pred 54:59 min).
sandro105105
# 18.09.2012 ob 00:46
Kar se tiče timeautov sem slišal, da je prišlo do spremembe pravilnika, odslej ima vsak trener na voljo 3 timeaute na celotno srečanje in v to sem se pripričal, prav na tejle tekmi, saj je Fredi napravil odmor v 14. minuti drugega polčasa, kot tudi 13 sek. pred iztekom tekme !
osje želo1
# 17.09.2012 ob 13:47
Urška00....ejejej..kaj govoriš...bonifika je malo bolj polno ko je kakšen derbi, kot je bil tale, drugače nič ne prednjači po obiskanosti pred Velenjem ali Celjem.....na žalost. Mislim, da si vsi ljubitelji rokometa želimo polnih dvoran ali vsaj tako polnih, kot je bila ta v Kopru ali zadnjič med Gorenjem in Mariborom...pa je bilo mariborčanov za na prste ene roke preštet v dvorani.
Kot drugo pa o Manojloviču...kar imejte ga...mi smo se ga komaj rešili. Ni hotel iz Gorenja. Malo počakaj pa boš videla kako igra samo tekme, ki njemu pašejo, med tistimi, ki mu ne pašejo pa čudežno "zboli"...verjemi. Pa v Katarju je bil vrhunsko pripravljen...ko je šlo za denar. Rad ima, da vsi okoli njega plešejo, dokler to gre...potem...pa si sama predstavljaj.
EnCeljan
# 17.09.2012 ob 01:41
Rowbi
Mačkovšek ima takšne prijatelje v Celju, da ne potrebuje sovražnikov.
Zato ni igral.
# 16.09.2012 ob 23:46
canex, alamo in vsi drugi

Malo podrobneje sem pobrskal po pravilih in moram priznati, da imate prav vi in ne jaz. Opravičujem se vam za moje vztrajanje na nečem, kar sem imel za logično, pa to ni. Torej lahko končamo to, predvsem po moji zaslugi, popolnoma neplodno debato?

Canex, še nekaj. Kot navijač Kopra ne morem povsem zanesljivo trditi ali se je obranjena žoga Skoka odbila v gol out ai samo v out. Če si ti videl, da se je odbila v gol out in je zaradi tega bilo Celje oškodovano, potem si verjetno lahko samo navijač Celja in si se pomagal dreti cigani cigani. Mogoče pa le nisi tako nevtralen naključni opazovalec tekme, kot se prikazuješ?
# 16.09.2012 ob 22:13
Škof, če si danes izpadu budalo, ne se sekirat. Saj boš tudi na naslednji tekmi isto. Mi, tvoji pravi navijači verjamemo vate. Če si že tolikokrat dokazal, da si zanič, ni vrag, da ne bi tega dokazoval še naprej. Glavno, da se imamo radi, oziroma: mona zjutraj, mona anka popoldan. Povej kaj lepega za TV Slo, recimo, da si ti pol ekipe ali kaj takega. Oni te radi poslušajo.
cannex
# 16.09.2012 ob 20:54
Paperino - Glede izključitve. Izključen je bil trener in ne igralec. V tem primeru ni treba biti 2 minuti na klopi istemu "nedolžnemu" gledalcu celi 2 minuti,. Pogoj je le, da igra en manj, ne glede na to kateri igalec. Bi pa morala Koprska klop dobiti 2 min zaradi protestiranja v tem primeru (nešportno je protestiral zdravnik ob zapisnikarski klopi).

Sicer pa zelo kvalitetna tekma z obeh strani. Pošten remi!
toni66
# 16.09.2012 ob 20:39
Nova sezona, ista farsa. Škoda za slovenski rokomet.
# 16.09.2012 ob 23:22

V katerem členu pa to piše? V Rokometnih pravilih na RZS piše samo:
16:3 Izkljuitev je ustrezna kazen:
e) za nešportno obnašanje uradnih oseb moštva kot v Pravilu 8:7, e je ena izmed uradnih
oseb prehodno že prejela opomin;
f) kot posledica diskvalifikacije igralca ali uradne osebe po Pravilu 8:8, glej tudi 4:6;

in:
16:5 Izkljuitev traja vedno 2 minuti. Posledica tretje izkljuitve istega igralca je vedno diskvalifikacija (16:6d).
Izkljueni igralec, ki prestaja kazen, ne sme igrati, moštvo pa se ne sme dopolniti.

Bom pogledal še na pravilih EHF, s katerimi morajo biti pravila RZS skladna.
# 16.09.2012 ob 22:23
Canex, zato pa smo tam, kjer smo. Zato, ker se totalni nepoznavalci pravil delujejo v SLO rokometu, s čem se cdelo sam hvališ. Torej člene poznaš sam dobro. Pa si še sam navedi člen. Ne vem, v katerem členu to piše, OK. Vem samo, da igralec, ki je bil izključen, bodisi direktno, bodisi namesto klopi, nikakor ne sme vstopiti na igrišče pred pretekom kazni. razen seveda, če gre za Celje. To sigurno ni omenjeno v nobenem členu. Sedi, malo se zamisli, navedi še enkrat, da si nevtralen in začni krepko pljuvat po Kopru. Vsaka čast, majstore.