Branko Tamše
Trener Branko Tamše je četrtič zapored osvojil slovensko prvenstvo. Dvakrat z Gorenjem in zdaj dvakrat s Celjem. Foto: www.alesfevzer.com
Miha Zarabec
Celjani brez poraza do 19. naslova

Sanjski razplet za rokometaše iz Zlatoroga. Namreč, šele tretjič v zgodovini prvenstev se je zgodilo, da je ena ekipa dobila prav vse prvenstvene tekme in za nameček osvojila tudi slovenski pokal. Celjani so letos dobili še slovenski superpokal in samo v tej sezoni dosegli kar 38 zmag!

Celjani po devetih minutah ušli na +4
Celjani so v finalnih dvobojih veljali za absolutne favorite, nehvaležna vloga pa jim ni bila v preveliko breme. Po dveh zmagah so tudi tretji obračun začeli zanesljivo, poletna in raznovrstna igra jim je hitro prinesla lepo prednost. Za gostitelje je bil - predvsem to velja za novopečena reprezentanta Miho Zarabca in Vida Poteka - dodaten motiv navzočnost novega slovenskega selektorja Veselina Vujovića, ki si je skupaj s predsednikom Rokometne zveze Slovenije Franjem Bobincem ogledal četrtkov dvoboj v Zlatorogu. Gostitelji so si tako že po devetih minutah igre priigrali prednost 8:4 in velenjsko klop prisili na prvo minuto odmora. Ta je začasno zaustavila nalet domače ekipe, po njej razlika v njihovo korist ni več tako strmo naraščala, v 18. minuti so se jim ose približale na dva gola zaostanka (11:9).

A nato je znova nastopilo obdobje celjskih rokometašev, le pet minut pozneje so tekmecem ušli na 15:9, lepo zalogo v zadetkih pa zadržali vse do konca prvega polčasa (18:13).

Mrk Celjanov na začetku drugega polčasa
Celjani so porazno začeli drugi polčas, prvi gol so dosegli po šestih minutah in pol, Velenjčani pa so jim medtem približali na dva gola (18:16). V nadaljevanju so vendarle uveljavili svojo moč, predvsem so imeli več energije, ki je primanjkuje rokometašem iz Šaleške doline po številnih zahtevnih tekmah v tem mesecu na domačem in mednarodnem prizorišču. Gostitelji so v 46. minuti povišali na 25:19 in tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do konca.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Zarabec z osmimi in Ivan Slišković s po sedmimi goli, v velenjski pa sta Staš Skube in Mario Šoštarič dosegla po šest golov.

Izjave po tekmi:

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško: "Izjemno vesel in zadovoljen sem za fante, ki so zdržali do konca. Na nasprotni strani smo imeli izjemno dobrega tekmeca, ki je že drugo leto skupaj in je v primerjavi s preteklo sezono še nadgradil svoj igralski kader. Velenjčane sem pred začetkom sezone štel za favorite, saj smo mi dodobra prevetrili svojo zasedbo, v njej je bilo veliko igralcev brez izkušenj. A najpomembneje je, da smo verjeli v lastne sposobnosti in vseskozi delali pravilno, za kar gre velika zasluga tudi mojim sodelavcem v klubu."

David Miklavčič, rokometaš Celja Pivovarne Laško: "Pred začetkom sezone nismo razmišljali o tem, da bomo sezono končali s 100-odstotnim izkupičkom. To dejstvo nam je na koncu naporne sezone dalo novo moč, poskusili smo to doseči zaradi ekipe, trenerja in naših privržencev. Ni bilo enostavno, za to je bilo potrebno veliko psihološke in telesne moči."

Mario Šoštarič, rokometaš Gorenja: "Borili smo se po svojih najboljših močeh, na dveh finalnih tekmah smo prikazali dobro igro, a vseeno premalo. Pred začetkom sezone smo napovedovali dvojno krono, osvojili nismo nič. S celotno sezono ne moremo biti zadovoljni, a v rokometu je tako, da se septembra vse začenja znova. Srčno si želim in upam, da bom končno osvojil kakšno lovoriko v velenjskem dresu."