Blaženko Lacković je vodil nemški stampedo v drugem polčasu. Foto: EPA
Joachim Boldsen
Joachim Boldsen se je v prvem delu sijajno odkrival na črti. Foto: EPA
Miladin Kozlina
Miladin Kozlina je na prvi tekmi dosegel osem zadetkov, tokrat je zmogel le enega. Foto: RTV SLO
Polom Celjanov v Campus Areni

Po sanjski predstavi na prvi tekmi osmine finala je tokrat sledil popoln celjski mrk. V obrambi 5-1 je bilo preveč lukenj, igra v napadu pa nepovezana in brezidejna. Za nameček se nista "razbranila" niti junak prve tekme Gorazd Škof niti Dušan Podpečan. Poraz je bil neizogiben, za čudež pa so poskrbele razpoložene nemške zvezde.

Celjske slabosti vidne že v prvem delu
Sijajno so gostitelji odigrali že prvi polčas, ko sta blestela Marcin Lijewski in robustnež na mestu organizatorja igre Joachim Boldsen (po 5). Slednji je razbil celjsko obrambo na črti in v popolnosti udejanjil taktiko domačega stratega Vigga Sigurdssona, zadnja gola v prvih tridesetih minutah pa je prispeval Lars Christiansen in poskrbel za najvišjo prednost prvega dela ravno pred odmorom (20:12).

Lackovićevi projektili neustavljivi
V nadaljevanju sta štafetno palico prevzela Torgen Johannsen in hrvaški bombarder Blaženko Lacković (7 v drugem delu). Slednji je ob igri z igralcem manj v 54. minuti poskrbel za rekordno vodstvo trenutno vodilnega kluba Bundeslige (34:22).

Varovanci Kasima Kamenice, ki za razpoložene domače rokometaše ni našel odgovora, so prek Dragana Gajiča 20 sekund pred koncem še uspeli izničiti prednost Nemcev, vendar dosegli premalo golov v gosteh.

Tokrat kapo dol pred Nemci
Če smo še pred tednom dni pred celjskimi rokometaši snemali kape, si tokrat njihovi nasprotniki zaslužijo čestitke za popolno predstavo v dvorani Campus. Ta se je nenadoma iz zlatega prizorišča za celjski športni kolektiv, ko je v sezoni 2003/04 po težkem boju proti Flensburgu ravno tu dvignil pokal za zmago v Ligi prvakov, spremenila v mesto, kamor se grofje ne bodo radi vračali.