V polni dvorani je rokometni derbi spremljalo 800 gledalcev, ti so z bučnim navijanjem povedli domače rokometaše do velike zmage. Foto: www.alesfevzer.com
Zgodovinska zmaga Ribničanov, Celjani o spornih sodniških odločitvah
Markota: Občinstvo nas je dvignilo in popeljalo do zmage
Tamše: To ni rokomet, to je mesarsko klanje
Zadnjih pet minut tekme Riko Ribnica – Celje Pivovarna Laško
Dve minuti z … Markom Klaričem

Celjani so po skoraj treh letih doživeli prvi poraz v državnem prvenstvu. Ribničani pa se na drugi strani veselijo zgodovinske zmage nad Celjani, prvič so jih premagali v državnem prvenstvu.

Ribničani so tekmo odlično začeli, vodili so že s 5:1. Celjani so jih ujeli v 19. minuti, ko so izenačili na 7:7, zadel je Josip Šarac. Celjani so po golu Branka Vujovića ob koncu prvega polčasa prvič povedli (11:12). Gol je dodal še Gal Marguč in gostje so prvi polčas dobili z dvema goloma prednosti (11:13).

Celjani so prednost s konca prvega dela ohranili tudi večji del drugega polčasa; v 45. minuti je bilo 18:15, še v 54. pa je bil na semaforju izid 17:20. Potem pa je sledilo domačih pet minut. Rok Setnikar in David Kovačič sta s po dvema zadetkoma in delnim izidom 4:1 zaostanek spremenila v vodstvo za gol, za goste je še enkrat izenačil Marguč.

V zadnjem napadu so nato Ribničani le nekaj sekund pred iztekom tekme zadeli, junak je postal Kovačič, Celjani so v zadnjem poskusu najprej zahtevali minuto odmora, potem pa izpeljali zadnjo akcijo v treh sekundah, a je žoga končala visoko prek gola, tako da se je lahko v Ribnici začelo veliko slavje.

Prav Kovačič je bil s sedmimi goli najboljši strelec domačih, pri gostih jih je pet dosegel Josip Šarac.

17-letni Domen Tajnik odločil v Velenju
Petkov obračun med Gorenjem in Koprom je s 23:22 dobila velenjska ekipa, tako da je Koper v novi sezoni državnega prvenstva še brez točk. Mladi Domen Tajnik je s prvim golom večera ob vstopu v zadnjo minuto postavil končni izid. Koper je zadnji napad zapravil, strel Grega Krečiča je zletel mimo gola.

Po uvodnem porazu v Ormožu je to tretja zaporedna zmaga Gorenja.

Izjave po tekmi

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško: "To ni rokomet, to je mesarsko klanje, kar se dogaja, trije igralci so poškodovani ... Kaj naj rečem? Razočaran sem."

Siniša Markota, trener Rika Ribnice: "Čestitke celotni ekipi in občinstvu, ki so nas nosili do zadnje minute, niso se predali niti, ko smo izgubljali s tremi zadetki. Tekmo bi morali prej privesti h koncu, saj smo imeli dva igralca več, nismo dosegli gola, prejeli smo ga, ampak morala nam ni padla. Občinstvo nam je dalo zadnji atom moči, ulovili smo jih in na koncu zasluženo slavili."

Matija Nosan, kapetan Rika Ribnice: "Mislim, da smo pokazali eno najbolj borbenih tekem v letošnji sezoni, kar je razvidno tudi iz končnega rezultata. Vmes nas je malo zmanjkalo, vendar se nam je uspelo še pravočasno vrniti. Priborili smo si to zmago s trdo in odločno igro ter končno je tudi Celje padlo v naši dvorani. Hvaležni smo navijačem, ki so bili fenomenalni. Upam, da se v podobnem številu zberejo tudi na naslednji domači tekmi, ko nam bo na srečanju drugega kroga kvalifikacij pokala EHF nasproti stala zasedba Selfoss z Islandije."