17-letni Blaž Janc je v enem izmed protinapadov takole ugnal
17-letni Blaž Janc je v enem izmed protinapadov takole ugnal "velikega" Arpada Šterbika. Srbski vratar madžarskega rodu je sicer zbral 21 obramb in bil najzaslužnejši za zmago gostov. Foto: BoBo
Rokometaši Celja klonili z Vardarjem

Gostje so povedli z 2:0, a nato so se mladi Celjani otresli treme in prevzeli pobudo. Po nizu ubranjenih makedonskih napadov in na drugi strani uspešnih protinapadov je semafor v 15. minuti kazal 7:4. Pivovarji so še naprej nadaljevali odlično. Blaž Blagotinšek je tako v 21. minuti poskrbel za +6 (11:5), kar je bila najvišja prednost na tekmi.

Gostujoči trener je vzel minuto odmora, ki je pomagala. Vardar je namreč stisnil v obrambi in z delnim izidom 7:0 povedel z 12:11. Izid polčasa je postavil Miha Zarabec.

Pivovarji večji del v vodstvu
Zarabec in David Miklavčič sta odprla drugi del za 14:12. V 41. minuti je bil pri izidu 18:16 zaradi prekrška nad Ivanom Sliškovićem izključen Blaženko Lacković. Pivovarji so - tudi po zaslugi obramb Matevža Skoka - držali zadetek ali dva prednosti. Zarabec je s svojim sedmim golom v 48. minuti zadel za 21:19. Pri 23:22 v 53. minuti je domači trener Branko Tamše vzel minuto odmora. Po njej je Šterbik ubranil "kontro" Jancu, na drugi strani pa je Nemanja Pribak izenačil na 23:23. Po novem zapravljenem napadu Celjanov je Timur Dibirov poskrbel za prvo vodstvo (24:23) Vardarja v drugem polčasu.

Šterbik režiser preobrata
Pri 25:26 je Šterbik sicer odličnemu Zarabcu ubranil sedemmetrovko, na drugi strani je bil uspešen Dibirov za 27:25 slabi dve minuti pred koncem. Ko je v naslednjem napadu Šterbik ubranil še izjemno priložnost Luke Žvižeja, je bilo dvomov o zmagovalcu konec. Izid tekme je s svojim desetim golom postavil Zarabec.

Celjani bodo v naslednjem krogu, 5. oktobra, gostovali v "slovenskem" Montpellierju, ki je tokrat s 35:24 klonil pred ekipo Rhein Neckar Löwen. Na prvi tekmi dneva je Veszprem s 37:32 premagal Čehovske medvede v gosteh.

Matevž Skok: "Zanašali smo se, da bomo s kondicijo zlomili tekmece. Malo smo povedli, naredili smo majhne napake, ki pa so nas drago stale. Male napake so nas stale zmage."

Luka Žvižej: "Lahko smo zadovoljni s prikazano igro. Ne moremo pa biti zadovoljni s streli. Imeli smo lepe priložnosti, ki pa jih je njihov vratar Arpad Šterbik ubranil. Tu nam je zmanjkalo, da bi naredili, kar smo si želeli, kar smo skozi tekmo prikazali. Škoda, ampak glavo gor. Na naslednjo tekmo gremo spet na vse ali nič. Popraviti moramo zaključne strele in mislim, da se lahko nadejamo dobrih rezultatov."